şükela:  tümü | bugün
130 entry daha
 • çok iğrenç bir konu olduğunun farkındayım ama neticede bu bir hastalık... o yüzden tüm estetik ve sanatsal kaygılarımı bir yana bırakarak, siz sevgili suserlere, 4. derecesinden mustarip ama bu meretle yaşamaya alışmış biri olarak tavsiyelerde bulunacağım.

  evvela: (fiziksel-duygusal şartlar)

  1) stresten uzak duracaksınız.
  2) ayaklarınızı üşütmeyeceksiniz.
  3) tuvalette çok zaman geçirmeyeceksiniz. (bunları birçok kişi yazmış aslında...)
  4) kızlar, atak yapacağını anladığınız zamanlarda g stinglerinizi, dar kotlarınızı bir yana bırakıp anne donlarından giymeye başlayın, seksi görünmeye çalışmanın sırası değil.
  5) baylar, siz de atak yapacağını anladığınızda kumaş pantolon giyin, kotlardan uzak durun.

  eksik kaldığını düşündüğüm yasak gıdalar:

  1) karabiber : böyle bir baharatın varolduğunu unutun. yok. hiç icat olmadı.
  2) kırmızı biber : gördüğünüz anda kaçın.
  3) bulgur : benim gibi yıllardır hemoroid diyeti yapıyorsanız "aa, evet ya, bulgur pilavı diye bişi vardı, hatta kısır falan da yapılırdı di mi?" diyeceksiniz zamanla...
  4) domates : yemeğin içinde fena değildir ama çiğ hali pis, kötü, kaka... (çekirdeklidir zira)
  5) patlıcan : iyi gelmez, fena yapar.
  6) gaz yapan yiyecekler : aşırı gaz yaptığı basınçla hemoroidi dışarı fırlatır, fazla yemeyin.hele atak zamanlarında aman diyeyim... süt, yumurta, lahana, karnabahar, fasulye, nohut, mercimek... uzak durun. (eee, ne yiycez o zaman demeyin, şehriye çorbası iyidir, güzeldir, candır...)
  7) unutmayın, kabız da olmamalısınız, ishal de... ikisi de zararlıdır. ishal de yine gaz gibi basınca maruz bırakacağından, hemoroidi pırtlatır. o yüzden kabızlığı gidermek için yiyeceğiniz kuru kayısıyı abartmayın.
  8) bira, şarap, (özellikle atak zamanlarında) boza, beyaz ekmek, pasta, kek gibi her türlü mayalı gıdalardan uzak durun.
  9) kanamasından korkmayın, hatta 3. veya 4. dereceden mustaipseniz, kanama iyi gelecektir, rahatlatır.

  aslında meselenin kaynağı yavaş çalışan sindirim sistemidir. bu yüzden ameliyat olsanız bile dişlerden başlayarak, * mide, oniki parmak, ince,... gibi envai çeşit bağırsağınızı kontrol ettirmenizde fayda var. aksi takdirde tekrarlayabilir.

  ilaç isimleri yukarıda verilmiş zaten.
  cümleten geçmiş olsun.
285 entry daha