şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • pek çok kişinin dert yandığı, pahalı kot almaktan soğutan bir durumdur. benim bildiğim kadarıyla kimse de süper bir çözüm üretememiştir bu probleme. bugüne kadar benim de giydiğim tüm marka kotlarda, ince kumaş, kalın kumaş; dar kesim, bol kesim farketmeden gördüğüm durumdur. en bilinen çözüm kotçuda yama yaptırmaktır, bu da estetik olarak kotu katletmektedir, oradaki eskimiş görüntünün bile ötesinde kötü görüntülere sebep olabilmektedir. üzerine bir de para verdiğini düşününce iyice kafayı yiyiyor insan. bu problem yalnızca kotlarda değil pamuklu kumaştan üretilen dockers tarzı pantolonlarda da yaşanmaktadır.

  olası sebepleri benim tespitlerime göre şöyledir:
  -kilolu olmak (ben değilim ama yine de oluyo)
  -kilo normal olmasına rağmen apış arasının dar ve sürtünmeye yol açan bir anatomik yapıda olması (bende bu sorun var sanırım)
  -bacak arasından aşırı terleme (herkes kadar terliyoruz lan, tutup da işiyo değiliz)
  -kot kumaşının kalitesiz olması (hiç sanmıyorum giymediğim marka yok, hepsi mi dandik kumaş lan? uzaydan mı alalım?)

  *bu güne kadar bu konu hakkındaki en önemli tespit ise şudur: bu sorunu yaşayanlar aynı bölgede pişik problemi de yaşamaktadır. bu da anatomik olarak o bölgenin etli olması ve birbirine sürtünmesi ve terleme sonucu ortaya çıkıyor sanırım. yürürken bacakları ayıra ayıra yürümek bir sağa bir sola adım atmak sorunu çözer, tabi böyle yaşamaya alışırım diyorsanız :) penye ve dar kesim boxer da bir nevi rahatlama sunar, pudrayla falan işte olduğunca geciktirir böyle şeyleri...

  *şimdi çözüm olmamakla birlikte yapılacak en iyi şeyi söylüyorum; yine kaliteli olan bilinen markaları tercih edin ama onların uygun fiyatlı kotlarını alın, yani 6 ay giymek için bile lewis engineered kotlara 240 lira değer diyorsanız o başka tabi, saygılar abicim.

  !!! aradaşlar çözüm bulundu. daha kotlardaki eskimeyi test edecek kadar uzun vadeli deneylerimiz sonuçlanmadı, fakat pişik için kesin çözüm bulundu. (bkz: bacak arasının pişik olması)
365 entry daha