şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • yanyana üç odada hastalar yardımcıları tarafından hazırlanır, mevlüt amca bir odadan çıkar, öbürüne girer, bir odadan çıkar öbürüne girer.. her odada işi en fazla 10 dk. sürer. ne yaptığını söylemez... ha bire konuşur, sizi oyalar... ama hiçbir hastası kendisine nasıl bir tedavi uygulandığını bilmez, hemoroidi boğdu mu, iğneyle öldürdü mü, kesti mi, biçti mi? (bizim ailede 4 kişi işleme tabi tutulmuştur ama kimse ne yaptığını bilmemektedir. enişteme sordum, "valla 15 gün boyunca anama küfredicen dedi, başka da bişey demedi" dedi)

  - ilaç kullandın mı?
  - daflon kullandım ama hiç faydası olmadı.
  - onun yerine şeker yeseydin daha iyi olurdu. daflon ney? tutturmuşlar bir daflon... senin sorunun spastik kolit. bişeyi kafana takmıycan... "bu niye böyle oldu" demiycen, "böyle oldu" diycen. bak şimdi şu tablo eğri duruyor ya...
  - ?
  - ha, ben önemsemem, bana ne... (bu arada işlem devam ediyor, siz konunun nereye bağlanacağını merak ediyorsunuz...) ister eğri dursun, ister düz dursun... bir de şimdi otlarla çöplerle tedavi çıktı, otla neyi tedavi edicen? hepsi üçkağıtçı bunların... neyse, bir hafta ağrı ve kanama olabilir... kızım, şu şu ilaçları yazın. beş ay bunları kullan. hadi geçmiş olsun.
  - (eee, n'oldu şimdi?)
  odada delil ararsınız, neşter, lazer hedesi, ip bile arasınız ama hiçbir delil bırakmaz.

  duvarları yumruklaya yumruklaya, evde acıdan bağıra bağıra beklersiniz ki bir hafta geçsin...
  hafta geçince ağrı da geçer. garip...
20 entry daha