şükela:  tümü | bugün
 • bbp genel sekreteri. kendisi süheyl batum için "anayasa hukuku profesörü olan bu şahsın kendi alanıyla ilgili hangi eserleriyle bu unvanı aldığını da çok merak ediyorum." demiştir. şimdi eğitimlerine bakıyoruz.

  büyük birlik partisi genel sekreteri mustafa destici, 1966 yılında eskişehir’in günyüzü ilçesinde doğdu. ilk tahsilini günyüzü ilçesinde, orta ve lise tahsilini ankara merkez imam hatip lisesi’nde tamamladı.
  1988 yılında ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi’nden mezun olan mustafa destici, 1993 yılına kadar öğretmenlik yaptı ve gazi üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü’nde felsefe tarihi üzerine yüksek lisansını tamamladı.( kimlerin felsefe öğrettiğini görüyoruz bize.yazık)
  şimdi ise o laf attığı süheyl batum'un eğitimine bakalım:

  orta ve lise öğrenimini (1966-1975) galatasaray lisesi'nde tamamladı.
  1979 yılında paris i panthéon - sorbonne üniversitesi hukuk fakültesi'ni bitirdi. 1980’de istanbul üniversitesi'nde anayasa hukuku kürsüsünde asistanlık yapmaya başladı. 1985 yılında " siyasal katılma aracı olarak referandum " konulu tezi ve ‘pekiyi’ derecesiyle doktor, 1990 yılında "avrupa insan hakları sözleşmesi ve türk anayasal sistemine etkileri " başlıklı teziyle doçentlik unvanını aldı.
  1996 yılında " avrupa insan hakları mahkemesi ve türkiye " isimli teziyle galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi’nde profesör ünvanını aldı.

  bir insanı seversin sevmezsin. bu senin seçimindir ama birinin eğitimine bok atarken insanın dönüp kendisine bakması gerekir. kimin eğitiminin muallakta olduğu nasıl olup da felsefe yüksek lisansı yaptığı kendisine ivedilikle sorulmalıdır. ve tayyip erdoğan'a katılıyorum türkiyede gerçekten ayaklar baş başlar ayak gibi davranıyorlar.
159 entry daha