şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • bu anneden bizde yoktu o yüzden görevi ben üstlendim. dolayısıyla tanımı şöyle kullandıktan sonra açıklamasını yapabilirim: yeğeninin duvarı boyamasına izin veren teyze

    bu teyze şöyle düşünmektedir; anasını satayım lan, bu dünyalar güzelinden, onun keyfinden daha mı kıymetli? canı ne istiyorsa yazsın, çizsin, boyasın. maksat, elini attığı her bokun yasaklanacağı inancı yerleşmesin kafasına. zaten şu an duvar nedir, neden çizilmemelidir (çizilmemeli midir lan hakkaten? ben 23 yaşındayken kendi odamın duvarına pastel boyalarla yazılar yazıyordum. ev sahibi görünce umumi helaya çevirmişsiniz evi diye kızmıştı) bilmediği için o zamana kadar takılsın. büyüyüp öğrenince, defter neyim alışkanlığı edinince "al evladım, buna çiz, zira yarın bu evden taşınsak yaptığın şaheserlerden ayrılmak zorunda kalacağız. oysa buna çizersen hep bizimle kalabilirler" diye eline bir resim defteri tutuşturuverirsiniz.

    bunun karşılığında o velet sizi "dokunma, yapma, etme, batırma" diye cırlayan anasından bin kat daha fazla sevecek ve hatta kimbilir belki teyzemdeki gibi süper bir kanka addedecektir. (benimki öyle yaptı, oradan biliyorum evet)
410 entry daha