şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tsuru sennin*'in sevgili küçük kardeşi.

  tao pai pai için tüm dragon ball serilerindeki en karizmatik kötü adam desek yeridir, zannederim. kıyafetiyle, duruşuyla, yüz hatlarıyla tam bir villain'in olması gereken gibidir, tao pai pai. şimdi kendisine ait biraz detay verelim.

  tao pai pai, dünyadaki en iyi suikastçidir ve öldürdüğü her kurban için 10 milyon zeni ücret almaktadır.

  diğer taraftan goku, red ribbon ordusu'nun en sağlam adamlarını bir bir alt etmektedir. bu yüzden, red ribbon ordusu'nun başındaki commander red son çare olarak dünyadaki en dehşetli suikastçi olan tao pai pai'yi kiralamaya karar verir. red ribbon ordusu karargahına varan tao pai pai'nin yeteneklerini görmek isteyen commander red, o sırada odasına gelen general blue'ya ejder toplarını elde edemediği için sinirlidir ve kendisini eğer bir dövüşte tao'yu alt ederse affedeceğini söyler. böylece tao pai pai ve general blue dövüşmeye başlar. dövüş başlarken blue'ya kendisini öldürmek için ellerini ve ayaklarını kullanmaya gerek bile olmadığını söyleyen tao, blue'nun tüm saldırılarını rahatlıkla atlatmaktadır. general blue'nun en etkili saldırsı olan psişik güçleri ile rakibini hareket edemez hale getirme özelliği bile tao üzerinde işe yaramaz. general blue'yu dili** ile öldüren tao, goku'nun ve ejder toplarının bulunduğu korin diyarı'na doğru yola çıkar. tabii bu sırada commander red'in kendisi için tahsis ettiği jeti "jet çok vakit alır" diyerek reddeder ve karargahın sütunlarından birini alıp fırlatarak üzerine binmek suretiyle 2300 kilometrelik yolu gider.

  upa'nın babası bora'yı kolayca alt edip öldüren tao ile goku karşı karşıya gelir ve tao, dünyanın en müthiş suikastçisi* olarak, goku'nun rahatça icabına bakar.

  bir sonraki dövüşlerinde gerek ölümün kıyısından dönen saiyanların çok güçlenmesi gerekse korin kulesi'nde karin'den aldığı eğitim sebebiyle bu sefer goku tao'yu yener. kazanamayacağını anlayan tao, goku ve upa'nın üzerine bir el bombası atarak oradan uzaklaşırken gokku'nun bombayı tao'ya geri fırlatması sonucu tao ölmüş gibi gözükür. tabii ki ölmediği ta yüz otuz dördüncü bölümde bir cyborg olarak geri döndüğünde anlaşılır. bu kez de dövüş turnuasında eski öğrencisi tenshinhan tarafından yenilir.

  tao, dragon ball z'te de cell games saga sırasında iki defa gözükür. bu dragon ball serilerinde tao pai pai'yi son görüşümüzdür. kendisi muhtemelen super buu'nun human extinction attack saldırısı sırasında yahut kid buu bütün dünyayı havaya uçurduğunda ölmüştür. bilinmiyor.

  ingilizce dublajlarda ekseriyetle mercenary tao ismiyle anılır.
1 entry daha