şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • apartman hayatına kolay uyum sağlamasıyla tanınan köpek cinsidir. sık havlamaz. kısa tüylüdür. olgunlaşmış halinin boyu dizi geçmez (yaklaşık 30 cm). özellikleri:

  cesurdur. boyuna bakmaksızın gördüğü her cinsten köpeği koklamaya ilk o gider. güçlü bir çenesi vardır. olası köpek kavgalarında büyük cinslerin bacaklarını tek hamlede kopardığı rivayet edilir. hatta bir rottweiler sahibi bir gün bana bir french bulldog'un üzerinden araba geçtiğini, hayvanın kalkıp silkelenip yoluna devam edttiğini söylemişti. inanmadım ama..

  hareketlidir. koşma, zıplama, oynama enerjisine örnek olarak ibrahim üzülmez desem, herhalde yeterli olur.

  dengelidir. köpek psikolojisinden çok anlamıyorum, ancak şu ana kadar beni şaşırtan, kızdıran bir tepkisini görmedim. aynı uyarılara aynı cevapları veriyor diyebilim.

  duyguludur. kesinlikle duyguludur. birlikte geçmiş bir haftasonunun ertesindeki pazartesi günleri evde yalnız kalmasının ardından mama kabından tek bir mama eksilmediğini görürsünüz. kendi kendine tepki koyar; ta ki sizi görene kadar. sizi gördüğü anda dünyası değişir. ve bunu hiç bir canlıda bu kadar net göremezsiniz, emin olun.

  zekidir. buraya şöyle zekidir böyle zekidir yazmak istemiyorum. ama çok duyarlıdır kesinlikle. ses tonunuza, jestinize, mimiğinize tepki verir. ha istediğiniz şekilde davranır mı? işine gelirse evet, gelmezse bazen evet.

  meraklıdır. the dog whisperer programında cesar millan sürüsündeki french bulldog için şuna benzer bir şey demişti: "bir french bulldog herkesin alanına girip neler olup bittiğini öğrenmek ister." bunun üzerine french bulldog rehabilitasyondaki bir kırmızı kuşak köpekle cesar millan'ın yanına gelip bakıp, koklayıp geri gitmişti.

  eğitime cevap verir. evet verir. ama bu biraz da eğiticinin sabrına, yaratıcılığına bağlı olarak da değişir.

  koruyucudur. duyduğu en ufak br tıkırtıda kulakları dikleşir, postürü body biuldingçi abilere benzer ve kapıya koşar. aman yabancı biri girmesindir eve. girecekse de önce o koklayıp onayı vermelidir.

  sonuç olarak köpek edinmek isteyen kişilere tavsiye edilesidir.
55 entry daha