şükela:  tümü | bugün
148 entry daha
 • hisleri insanlardan çok daha gelişmiş canlı.

  350 derecelik bir görüş açısına sahiptirler. zaten kara memelileri içinde en büyük gözler atlardadır. gece ve gündüz görüşleri mükemmeldir. ancak dichromatic görüşe sahiptirler, yani kırmızıyı ve tonlarını yeşil olarak görürler. kafalarını hareket ettirmeden kulaklarını 180 derece hareket ettirebilirler ve yaklaşık 360 derecelik bir açıdaki bütün sesleri duyabilirler.

  tad alma duyuları insanlardan çok daha gelişmiştir ama kendi duyuları içinde en az gelişmiş olanıdır. zehirli bitkileri farkederler ve yemezler. ancak tad alma duyuları yerine görme duyularına daha çok güvenirler.

  denge duyuları ise en gelişmiş duyularından biridir. bilinçsiz düzeyde denge ve vücut duruşunu insanlardan daha iyi algılarlar. dokunma duyuları oldukça iyi gelişmiştir. vücutlarının herhangi bir yerinde duran böceği hemen farkederler. en duyarlı bölgeleri göz, burun ve kulak çevresidir.

  çıkardıkları seslerle ve vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. operant conditioning ve pavlov koşullamalarını öğrenirler. 4'den az olan objeleri sayabilirler.

  kaç ya da dövüş prensibine sahiptirler. kaçamazlarsa kesinlikle dövüşürler. eğer yanlarında yavruları varsa kaçmayı seçmezler.

  düzenli olarak tekrar edilen bilgiyi daha kolay öğrenirler. aynı şekilde eğiticileriyle ve sahipleriyle en iyi ilişkiyi düzenli şekilde iletişim kurulduğunda kurarlar.

  güzel hayvanlardır.
330 entry daha
hesabın var mı? giriş yap