şükela:  tümü | bugün
21 entry daha
  • büyük olasılıkla gerçekten iftiradır. genel müdürün en büyük zararı alımlarda kayırma yapmaktır. bunun incelenmesi de kolaydır. kılıçdaroğlu'nun da zaten hükümetle zıt görüşte olmasından ötürü böyle bir şeye cesaret edebileceğini sanmıyorum direk sallandırırlardı çünkü karşıt görüşlü birisini bulmuşlar hem yolsuzlukların üstüne gidiyoruz teması hem de hep bu chpliler yapıyor bu işleri derlerdi hatta sol görüşlü bile derler atarlardı medyanın önüne.

    ama bir de şu var ki iş kılıçdaroğlu'nu savunmaya gelince "40 yaşında emekliliği getirenler bunun sorumlusudur" diyen chp'lilerin çoğunun, zamanında mezarda emeklilik diye bas bas bağıranlarla aynı kişiler olduğunu düşünüyorum. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaş. biraz objektif bakabilseniz şu olaylara zaten siyaset çok daha kolay olacak. ayırın holiganizmle siyaseti birbirinden artık. başkası yaparsa kötüdür biz yaparsak iyidirden vazgeçin.
    misal aynı şekilde bu aralar kılıçdaroğlu yok çocuk yapana para yok ev hanımına para ona para buna para vericez diyor bu sefer de akp'liler diyor nerde buluyor o parayı devleti batırır vs, chp'liler yok onun dönüşü var zaten millet harcayacak parayı ekonomi canlanacak vs.lerle geliyor.lan emekli napıyodu parayı puro mu yakıyodu 200tl'lik banknotlarla(ki ayda 5-6 pro anca yakar emekli 200'lük banknotla). diyeceğim o ki hepsi üzerinde düşünülmeden toplumsal faydası hesaplanmadan iktidar hırsıyla yapılan işler. hiç bi politikacının halkın faydasını gözettiği yok.
    sırf bu heykel yıktırma, zamanında menderesin (sonunda idamına sebep olan) kurdurduğu mahkemeler, başbakanlığının sonundaki her liderin başkanlık sistemi istemesi bile iktidar sahiplerinin bi süre sonra firavun sendromuna* girdiklerinin bir göstergesi.

    bu arada zaten ssk'nın kar etmesi de gerekmiyor kar amaçlı bir kuruluş değil halka sağlık hizmeti sosyal hizmet veren bir kurumun kar etmesini niye bekler insanlar onu da anlamıyorum. devletin yapması gereken kar-zarar analizi değil yıllık ne kadar fon ayrılması gerektiğinin hesabıdır. ha bakarsın o kadar fon ayramıyorsun fakir bir ülkesin, emeklilik yaşıyla oynarsın, çalışanlardan kesilen primlerle oynarsın dengelenebilir bir zarar edersin. ama kar etmezsin.
50 entry daha