şükela:  tümü | bugün
  • en güzel kafadır, kazandığın takdirde düşüşü yoktur. olayın hastalık boyutuna gelmesi biraz bünyeyle biraz da çevreyle alakalıdır. ailede kumara takık birileri varsa sonraki nesillerde bir şekilde kumar alışkanlığı görülebilir.

    müdahale edilmesi gereken bir durumda olduğunuzdan emin olamıyorsanız şu şekilde sağlama yapabilirsiniz; eğer bir oyun bitiminden diğer oyuna geçerken bilinçsizleşme hali görülüyorsa tebrikler kumar bağımlısı olmuşsunuz demektir. bazı oyunlarda oyunun sonuna kadar kazanıp kazanmayacağınız belli olmaz ama bazı oyunlarda büyük ihtimalle kaybettiğiniz oyunun ortalarında belli olur ve kendi kendinize o elin son el olduğunu söylemeye başlarsınız.. lakin bir bakarsınız ki oyun bitmis ve başka oyuna başlamışsınız. eğer bu durumdaysanız hiç üşenmeyin, kumara yatıracağınız parayı götürüp tedaviye yatırın, uzun vadede karlı çıkacağınız bir işe imza atmış olursunuz. eğer ota boka iddiaya giren, adım atarken bile bahis düşünen insanlardansanız hiç tedaviyle falan uğraşmayın, kumar dürtüsünü ruhunuzdan söküp atmanız mümkün değil.. kendinizi böyle kabullenip en azından çok kaybettiğinizde size dur diyebilecek iradeye sahip bir sevgiliyle dolaşmaya bakın.

    kumarın yoksunluk krizi, kullanıcıya kumarı hatırlatan bir şeyle tetiklenir. zar sesi, oynanan makinenin efektlerinin sesi, kağıtların sesi vs.. resmen kafasını yeni yeni açmaya başlamış kişiyi cilveli bir ses ve şuh bakışlarla yatağa çağıran bir kadına benzer. şansını deneme fikri bir kez aklına düşmüşse, karşı koymak çok zordur. arkadaş çevresini ve yaşama alanını değiştirmek gerekebilir.
412 entry daha

hesabın var mı? giriş yap