şükela:  tümü | bugün
61 entry daha
  • karşılaştırmalı canis majoris resimlerine, videolarına falan bakıp bakıp aklını kaybetme noktasına gelen arkadaşların içine biraz su serpelim; sakin olunuz beynimiz o büyüklüğü kavrayabilmek için evrilmedi. gördüklerimizle orantılı şeylerdir bizim ölçütümüz. 100 milyar galaksi içinde de 100 milyar yıldız deriz kolayca ama o sktimin beyni daha bir yıldızın boyutunu bile hayal edemez. hem hayal edemeyip, hem de farkındalık durumu insanoğluna verilen büyük bir ceza olsa gerek. sonra cehalet mutluluktur dediğimizde garip garip bakıyorlar..

    zaten o büyüklüğün birde atom altı boyutu vardır. aynen büyüklükte ucu bulunamayan o kol bir de küçüklüğe doğru gider. büyüklükle küçüklük bir noktada birleşiverirler zaten bizim boyutumuzun kavramlarıdır sadece. aslolan "bilinç"tir deyip kendimizi kandıralım, ufaktan erimiş beyinlerle gündelik yaşamımıza devam edelim. aile, sağlık, sevgi, para mara durumları işte.

    tüm bunları bilip de normal yaşayabilen bir insan benim gözümde en lüzumsuz adamdır. gerçi normal yaşamayıp da ne yapacak, protesto mu edelim düzeni, varlığı, kaosu..

    hooff yine çelişiyorum kendimle. daha iyi beyinler haketmiştik.

    hanım çay koymuş, içeriye gideyim de onu içeyim bari.
99 entry daha