şükela:  tümü | bugün
36 entry daha
  • tek başınıza yürüdüğünüz sokağın sonun da girdiğiniz mekanda çalan şarkıdır. bilmiyorum. böyle yalın yürürken ,yine tek başınıza oturduğunuz 4'lü masanın arkasında çalan bu şarkıyı dinlerken etrafta oturan kalabalığı hiç seyrettiniz mi ? çiftlerin muhabbettine kulak kabarttınız mı ? ya da hareketlerine odaklanıp mimiklerinin ne kadar kendilerine yabancı olduğunu farkettiniz mi ? nedense aklıma sartre'den bulantı gelmişti.
    etraftaki çiftlere iyice baktım. kızmayın lan. tek sap bendim maalesef. doğal olarak çiftlere baktım. bir an için bu insanların neden bu saatte birbirleriyle böyle harıl harıl birşeyler konuştuğunu düşündüm. bir an için aslında herşeyin altında cinselliğin yattığını düşündüm. lan tamam kızın yargılayın. hayvan deyin.sevgi, aşk ya da başka birşey gelmedi. suçluyum. kabul ediyorum. ben dahil orada ki tüm insanalrın bir an için sadece ve sadece çiftleşmek olduğunu düşündüm. sevgi ve benzeri manevi duyguları önemsemediğini , tamamen hormonal duygularla hareket ederek olayları bu boyuta getirdiklerini düşündüm. hem de inanılmaz büyük bir maske ardında. herkesin taktığı bir maskenin ardında. o maskelerin üstünde nelerin olduğunu tahmin ederseniz sanırım.
    sonra bu şarkının sözlerini düşündüm. emin olun bir kadından duyduğum en samimi şarkıydı. sözleri bu maskelere yazılmış ve ender bulunan bir şekilde güçlü bir duruş sergileyerek neyin ne olduğunu ortaya dökmüş, tüm herkesin için de bazı şeyleri ulu orta savurmuş ve bunu yaparken de öz yaşı dökmemişti. belki sevmezsiniz, bazı sözlerien takılırsınız, orasını burasını çekiştirirsiniz ama hakkını vermek lazım. ben saygı duydum.. büyüksün..
14 entry daha