şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
5544 entry daha
  • %25 oy aldı, başarısızdır, istifa etsin mantığını anlayamıyorum. birincisi, kim ne derse desin, bu ülkede chp gibi sol bir partinin %25 oy alması başarıdır. şimdi ona da -chp sağa kaydı- diyenler olacaktır, onlara da bırakın sağ seçmeni yanıt versin.

    bir partinin başarısız olma kriteri iktidara gelecek kadar oy alamaması değildir, oylarını artırmasıdır. ülkenin %25'i chp'yi istiyor diye chp'yi kapatıp gidecek, %100'ü buldurana kadar başkan değiştirecek değiliz.

    chp 2011 genel seçimlerinde 11 milyon küsür oy almıştır. bu oylardan birisini de, kemal kılıçdaroğlu'nun başkanlığını yaptığı chp'ye ben verdim. kemal kılıçdaroğlu da bizim verdiğimiz oylarla ulaştığı milletvekili sayısıyla bizim oylarımızı temsil edecek.

    biz kemal kılıçdaroğlu'nu seçtik, fakat 11 milyon kişi değil de 15 milyon, 20 milyon kişi olmadığımız için seçtiğimiz insanın bizi temsil etme hakkına sahip görülmüyorsak, demokrasi anlayışınızı sorgulamanızı rica ediyorum.

    mhp de milliyetçi bir partidir, ülkeden çıkan milliyetçi oylar %13 olduğu için, partisinin oyunun da düşmesine rağmen devlet bahçeli'nin istifa etmesi gerektiğini iddia edeni de hiç görmedim nedense.
17145 entry daha