şükela:  tümü | bugün
55 entry daha
 • dibinde dibine vurmuş iki insanın hikayesi. bir tarafta amerikan rüyası bir tarafta ise amerikan rüyasını hoyratça elinin tersiyle itip istemem eksik olsun diyen bir adam.

  filmde hep bir keşişme sahneleri birbirini tanımayan ama yolları birbiri ile keşisen insanlar. mesela rehincide yuri ile ben'in karşılaşması yahut benzincide yuri'yi zımbalayacak olanlarla ben'in denk gelmeleri ve birbirilerini zerre kadar anlamamaları.

  anlamak diyoruz, ben ve sera dışında hiç kimse kendilerini anlayamıyor, anlasalar bile yalnış anlıyorlar ki bu da elbette anlaşılamamaktan daha kötü.

  hayat tarafından yıpratılmış bütün dünyası kafasına geçmiş bir adam içerek bunu unutmaya ve yokmuş gibi davranmaya çalışıyor ve unutmak için kullandığı yol onun merhum olmasına sebep oluyor. zaten unutmak için kullandığımız şeyler - alışkanlıklar, variyet vesaire- bizim cartayı çekmemize sebep olmuyor mu? oluyor elbette.

  dünyası yıkılanlar dünyasını yeniden kurmaya çalışmaz elde avuçta ne varsa satarak onu da daha bitiririrler, vesselam...

  fondaysa kemancı başımın tacı makamından birşeyler işte...
52 entry daha