şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • haber gerçek mi değil mi, daha o bile belli değil. gerçekse de kimin neye şaşırdığını anlayamadım. bırakın ekşiyi, herhangi bir komünitenin sahibi/admini/vatmanı polis istediğinde yazarlarla ilgili gerekli bilgiyi vermek zorunda. at yetiştiriciliği ve nalbantlık okumuşsan polisin ve savcının yetkilerinin tamamını bilmeyebilirsin ama bu çok temel.

    konuyla ilgili maddeler var. hep vardı. maddelerle ilgili olarak rahatsızlığı bulunan varsa söz konusu kanuna muhalefet eder. "çüş artık, yuh artık, nerede ileri demokrasi, hep ak parti yüzün..." muhabbetlerini geçeceksiniz. bu sözlüğün yöneticileri de biliyor ki, yazılan her on entry'den üçü illegal zaten. bu yüzden rahatlığa alışmış bünyeler garipsiyor durumu biraz.

    "madde 216. - (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır"

    bu maddeyi ilk defa görmüş olamazsın. beyinsizsen "hep ak parti'den sonra oluyöeee" der geçersin. halihazırda bu maddeyi biliyorsan da ağlamayacaksın. ben de küfrediyorum alayına ama kapıma polis gelse "bu ne saçmalık" demem. "o kadar insandan beni mi buldular lan" deyip bir küfür daha ederim anca.
463 entry daha