şükela:  tümü | bugün
256 entry daha
 • üçe ayrılır.

  1- su olarak: piyasada çok güçlü diüretik ilaçlar mevcut. günün çoğunu tuvalette geçirerek bir haftada 10 kilo verilebilir. 'kilo verdiren çay bilmem ne geldi' ilanları bu gruba yöneliktir. vücuttaki su oranını düşürdüğünüz için, kalan yağların yakımı da bir o kadar imkansız hale gelir. bir süre sonra da dehidre olup, yüksek tansiyondan ölebilirsiniz. ''sağlığı boşver yeter ki kilo tartım hafiflesin'' diyenler bu yolu tercih edebilir.

  2- kas olarak: aç kalınarak, kusarak veya makarna diyeti, bilmem ne diyeti gibi tek tip diyetlerle mümkün. kas, vücuttaki en ağır dokudur. kasları eriyen kimseler tartıda çok şiddetli biçimde hafiflerler. ellerini, kollarını kaldıramayacak hale gelirler o ayrı. sıkılaşan vücut, tartıya + olarak yansır ki; bunu incelmek isteyen bir bayana anlatmak çok zordur. önemli olan ''kilo vermek'' değil, ''incelmek ve sıkılaşmak'' olmalıdır.

  şöyle ki:
  62 kg - 36 beden olmak (pek çok yüzücüyü bu grupta görebilirsiniz. incecik kızlar tartıda 60kg gelirler. öylesine sıkıdırlar ve bu sıkılık tartıya yansır)
  56 kg - 40 beden olmak

  3- yağ olarak: en doğru kilo verme yoludur. yağ, kasa oranla çok daha hafif bir dokudur. avuç avuç yağ yaksanız, tartıya pek yansımaz. bu da bayanların pek hoşuna gitmez. spor salonlarına 54 kilo başlayıp, 5-6 ay sonunda 58 kiloya çıkan kadınlar pekala hocalarına küfür edebilirler.

  ancak 2-4 beden incelmiş, yağ yakmış ve kas kütlesinde (sıkılaşma) artış görülmüş; bu da tartıya kilo olarak yansımıştır. bunu anlatmak bazen çok zor olabilir. çünkü kadınlarda, ''ne olursa olsun tartım azalsın'' mantığı sıklıkla görülebilir.
540 entry daha