şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
 • "everyone was encouraged but at the end, it was their own decision how they decided to manifest their resistance. a special emphasis was put on the long term nature of the struggle (50-100 years). our task was to contribute to a long term approach and not to act prematurely. if there was a large scale attack the next 10 years it was said, we should avoid any immediate follow up attacks as it would negate the shock effect of the subsequent attacks. a large successful attack every 5-12 years was optimal depending on available forces.

  this was not a stereotypical “right wing” meeting full of underprivileged racist skinheads with a short temper, but quite the opposite. most of them were successful entrepreneurs, business or political leaders, some with families, most of them christian conservatives but also some agnostics and even atheists. "

  umuyorum bu bahsettiği topluluk şizofren bir beynin hezeyanları olarak kalmıştır. manifesto, normal ve sıradan bir avrupalıyı, 1583 sayfayı anlayarak okuduğu süre zarfında müslüman karşıtı yapabilecek kadar güçlü.

  ben 1518 sayfalık manifestoyu ve ona göre nispeden daha kısa günlüğün bir kısmını okuduktan sonra, bu adamın ilk eylemini bizzat kendisi yapma salaklığına düşmesini çok çok büyük şans olarak gördüğümü belirtmeliyim. bu adam, bu hataya düşmeyip, tutuklanmayıp arkaplanda kalsaydı, eylemleri de yeni adamlarına yaptırsaydı, sanıyorum son yılların en "elit" örgütlenmesiyle karşı karşıya olurdu avrupa'daki azınlıklar.

  manifesto, kelimenin tam manasıyla korkunç. başında, daha fazla kişiye nasıl ulaştırılacağına dair bir kısım bile bulunmakta, hatta "word yoksa pc'nde aha bak bu word viewer indirebileceğin adres"e kadar düşünmüş, eklemiş. avrupa'lı sağcıların mail adreslerini facebook üzerinden toplayıp onları örgütlemekten, bomba üretimi için kullandığı kimyasal maddeyi alırken kullandığı ödeme yöntemine kadar her şey çok detaylı bir biçimde anlatılmış. yazımı esnasında 3 yıldan fazla zaman ve tam 300000 euro harcamış bu abimiz ve ilk dağıtımı facebook'tan bulduğu insanlardan oluşturduğu 5000 elit kişiye yapmış ücretsiz olarak.

  http://i.imgur.com/gjyig.jpg - örgüt logosu

  http://publicintelligence.net/…ion-of-independence/ - manifesto linki

  nasıl daha fazla kişiye ulaşabileceğini anlatan birkaç on sayfa ile başlıyor.

  manifesto tam 3 bölümden oluşuyor, tamamını bu adam yazmamış. genel bir derleme olduğu söylenebilir. ilk kitapta öncelikle marksizm ve politik doğruculuk/zararları anlatılmış. ardından islam 101 başlıyor ki bu kısımlar cidden çok "acı gerçekler" tadında yazılmış. "siz, tüm müslümanların savaşçı, cihat'çı olmadığına inanıyorsunuz ama, eğer bir müslüman cihad'a katılmıyorsa, zaten müslüman değildir" tadında "doğru" yorumlar var. bunun ardından, detaylı bir islam tarihi başlıyor araplarla birlikte. araplar birkaç yüzyıl etkin olduktan sonra sazı türkler eline alıyor ki alış o alış, bir daha bırakmıyorlar. yüzlerce sayfa türk tarihi anlatılıyor kitapta, ama öyle böyle değil, en derin ayrıntılarına kadar. ve kitap çok ciddi avrupa özeleştirileri de içeriyor, ermeni soykırımında almanların rolü gibi, ya da "türkiye ile ticari ilişkileri bozulmasın diye kıbrıs'takilere göz yummaları" gibi ya da kosova veya bosna'daki nufus artışının osmanlı önces/sonrası istatistiklerinin analizi gibi. bu yönden yazılan çoğu şey yanlı olsa da siyasetle ve tarihle ilgilenenlerin okuması gereken bir eser olmuş. osmanlı tarihi kısmı o kadar detaylı ki, istanbul'un fethi sırasında aya sofya'ya giren müezzinden, asurlular soykırımını başlatan kürtlerin adlarına kadar yüzlerce enteresan noktaya değinmişler. ilk kitabın genel özeti şu: "geldiler, aldılar, müslüman yaptılar. türkleri viyana'da durdurduk, askeri olarak daha ileri gidemeyeceklerini anladılar, farklı yollardan çoğunluğu sağlamaya çalışıyorlar. aha rakamlar ortada, her şey net".

  ikinci kitapta eurabia başlıyor. bu kısımda avrupalı devletlere çok ciddi suçlamalar yöneltilmiş, avrupa birliği'nin varolmasının yarattığı handikaplardan bahsetmiş ki, cidden mantıklı argümanlar büyük oranda. diyor ki, "avrupa birliği sesimizin daha çok çıkmasını sağlamadı, aksine farklı sesler büyüklerin altında ezildi, çok homojen ve ılımlı bir yorum çıktı ortaya"...

  devamını henüz okumadım, bu kısma kadar da atlaya atlaya geldim. son kısımlara doğru nükleer santrallere saldırıdan, 3. dünya savaşı senaryolarına kadar çok daha çılgın şeyler var, örneğin bir yerde "avrupa rusya ile işbirliği yapmalı, türkiye-pakistan bağlantısı kesilmeli ki nuke'lar türkiye'nin eline geçmesin, ayrıca özellikle doğu türkiye'de yaşayan azınlıklar gücü bölmek için silahlandırılmalı/ayaklandırılmalı" denilmiş. ergenekon'un yönetim şebekesi bile detaylı olarak yer alıyor!

  herif, son bölümlerde ciddi ciddi bir "örgüt" tüzüğü yayınlamış ki, madalyaların tasarımına kadar her şey hazır. son detaya kadar. son kısımda, aylık olarak tuttuğu safha ilerleme raporları da var, herif yıllarca kasmış yani, çok ciddi bir plan var arkasında.

  muhtemelen kalan kısmı da önümüzdeki günlerde okuyacağım. açıkçası son yılların en enteresan olayı. umuyorum "deli saçması bir neo-nazi kitabı" olarak kenara atılır bu avrupa'da, umuyorum nazizm avrupa'da yine yandaş bulamaz.

  ama adam sandığımız "paradan kafayı yemiş basit bi norveçli" değil yani. ve yine umuyorum, adam bu işi tamamen yalnız yapmıştır..

  son ek: hazırlanma safhasını anlattığı "aylık" günlüklerin ilk girişi nisan 2002'de başlıyor. 9 yıl...

  güncelleme: linki düzelttim. (entrynin yazıldığı tarih: 24.07.2011 02:24 ~ 25.07.2011 23:51)
222 entry daha