şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • bildiğimiz erasmusun aslında pek bilmediğimiz staj programıdır. henüz yurdum öğrencilerince pek keşfedilmemiş düm tek tektir. bulduğunuz münasip bir şirkette okulunuzun anlaşmasına göre en az 3 en fazla 12 ay şeklinde fink atabileceğiniz mecralar yaratan süpersonik bişidir. yalnız öncesindeki staj yeri bulma dönemi oldukça sancılıdır, o nedenle ne ka erken başlanırsa net araştırmasına o ka iyidir. hele ki güzel bir yer buldunuz mu, kralsınız, coşarsınız hafızlar...
  şahsi kanaatime göre çalışma hayatını avrupa ellerinde şekillendirmeye niyetlenmiş, mimar, iç mimar, tasarımcı, kentsel tasarımcı, plancı vs gençlerin muhakkak deneyimlemesi gerekir bu güzel fırsatı.

  elbette avantajlarının yanında dezavantajları da vardır ama beklenti düzeyinin doğru ayarlanması durumunda bu dezavantajlar minimuma indirgenebilir. bu program daha ziyade özel bir şirkette çalışmak ya da üniversitelerin araştırma merkezlerinde iş yapmak formatında olduğu için o hep facebooklarda sağda solda gördüğünüz, sözüm ona okumaya giden erasmusçuların yaptığı/girdiği ortamların hiçbirine şahit olamıyorsun ya da çok küçük ölçekli üç-beş şirket çalışanı, şanslıysan senle aynı dönem erasmusla gelen birileri, okuldaysan tatile gitmemiş üç-beş öğrenci tayfası ile takılmak durumunda kalıyorsun.
  bu programa başvuruyosanız böyle bi amaçla başvurmayın zaten. alooo hacı baba.. staja gidiyon, çalışmağa gidiyon olm, türkiye'de müdüre götürmek üzere taşıdığın çayı az önce çektiğin fotokopilerin üzerinden temizlemeye çalışarak yürümüyo burda işler, el oğlu adamın götünden kan alıyo haberin var mı.. o nedenle buraya ''insanlık için küçük ve fakat kariyerim için büyük bir adım'' yaklaşımıyla gelmek lazım. aman diyim.

  bahşedilen güzel meblayı* hafta sonları çevreyi ve komşu şehirleri gezerek yiyebilir, ya da biriktirir doğmamış çoluğunuzun çocuğunuzun sadakası yapabilirsiniz.

  detayli bilgi icin tik

  şimdilik bu kadar, hadi kalın sağlıcakla
  tahret muslugu viyana kapılarından bildirdi!
59 entry daha