şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • ben buraya ne yazacagımı hic dusunmeden oturdum yazının basına,
  tanıdıgım biri, tanımadıgım biri de olsa idi yine aynı duygularla yazardım diye dusunuyorum.

  ulkem guzel ulkem ve bu ulkenin duyarlı insanları gunlerdir somali'ye yardım icin cırpınıyor. uyesi oldugum sosyal paylasım sitelerinde hep bu cagrıları goruyorum. bende, 'somali' bir arkadasımı cagrıstırıyor, guzel yurekli arkadasımı.

  benim arkadasım kardesini cok sever, ben de kardesimi cok severim. benimde arkadasım gibi kardesimle aramda fazla bir yas farkı yok. kimi zaman annelik duygusu da barındırır kardesime olan sevgim. arkadasımınki de oyle. ben tayahhul edebiliyorum su an arkadasımın neler yasadıgını.

  bu surecin oldukca basınan beri durumu biliyor ve haberdardım ben. arada paylasırdı fuat'ın ablası haleti ruhiyesini. oyle anlarda ben sessiz kalamazdım bir iki cumle ile onun yanında oldugumu belli etmeye calısırdım. pek ise yaramazdı sanıyorum dediklerim zira arkadasım hakikaten cok cok uzgun gunler yasadı kardesi esir oldugundan bu yana.

  cabaları sadece bu blog degil, mektuplar yazdı, kontak kurabilecegi herkesle kontak kurdu lakin bir sonuca su gune kadar ulasamadı. o kadar cok para istiyorlar ki korsanlar, kendi aramızda toplayabilecegimiz kadar da degil. hal boyle olunca bir para yardımı kapmanyasını hic gundeme getirmedi.

  bir gun gazetede bir haber okudum, haber gemi ile ilgili idi. o gece ruyamda arkadasımı gordum. ertesi gun onunla da paylastım. dedim fuat ile kavusacaksınız. o gunler yakın, icini ferah tut.

  ben bunu diyeli neredeyse bes altı ay oluyor, hala bir haber yok...

  arkadasım dilekce hazırlamıs,
  ben katılmayayım da kim katılsın,
  belki burayı okuyanlar da,
  kim bilir...

  fuat'ın hikayesi soyledir,
  goz atmak isteyen olursa diye:

  http://somalide3acturk.blogspot.com/…-neden-ac.html
10 entry daha