şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • fikirleriyle ufuk açan hoca, anlayışlı yaklaşımıyla insana insan olduğunu hatırlatan zat-ı muhteremdir.

  ha, dersine girmişliğim var mıdır? yoktur. ama hayatın kendisi bir derstir. ders midir? değil midir? neyse konumuzdan sapmayalım.

  evet, doğrudur, boğaziçi ekonomi mezunudur, hatta buraya derece yaparak girmiştir. öğrencilik yıllarını kafa rahat yaklaşımıyla geçirdiğini iddia etse de, etiler'de oturmuş olması, kafasının neden rahat olduğunu açıkça göstermektedir. ne, baba parası mı? yok canım, adam dişini tırnağına takmış, özel ders vermiş. ha gecesi gündüzü nedir, onu bilemem.

  akabinde yıllarını reklam sektörüne vermiş, çeşitli ajanslarda kreatif işler yapmış, metin yazarlığı yapmış; yükselmiş, kreatif direktörlük yapmış, sektörde sözü geçer bir adam olmuş. hocam diye söylemiyorum, fikirleriyle ufuk açması boru değildir. adam harbiden yaratıcı hacıt.

  özellikle siyasal iletişim konusunda uzmanlaşmış, birçok siyasetçiye seçim kampanyaları döneminde danışmanlık yapmış. bir dönem siyasal iletişim konusuna odaklanmış bir ajans kurmuşsa da gelen iş teklifleri yakasını bırakmamış, gerisin geri sektör firmalarına dönmüş.

  boğaziçi'de verdiği copywriting derslerinde öğrencileriyle çok iyi iletişim kurmuş. hatta rivayetlere göre verdiği bir ödev, öğrenciler tarafından biraz abartılmış, çekilen video viral yayılmış, okul çalkalanmış, akabinde öğrencilere videoyu kaldırtmış*.

  e tabi, adam yaratıcı demiştik, üzerine bir de "vizyon sahibi" ibaresini eklemek lazım; zira sosyal ağların yayılıp sosyal medyanın bir sektöre dönüştüğü günleri yakından takip etmiş, zamanı geldiğinde şak diye sosyal medya ajansı kurmuş. hatta "bizim işimiz sosyal medya ajanslarından farklı, biz böyleyiz, biz şöyleyiz" diyerek, şirketin konumlandırmasına "medya" sözcüğünü dahil ettirmemiş, "sosyal ajans" ifadesini kullanmış.

  gel gör ki, bu sefer kurumsallar hocamın yakasını bırakmamış. ille de sen diyen thy hocama teklif götürmüş, gel demiş, sen bizim marka ve dijital reklam müdürümüz ol demiş. bizim tanışmamız işte bu teklifin geldiği döneme denk düşer sevgili sözlük.

  o gün bu gündür hoca thy'de takılmaktadır. sürekli foursquare'den check-in yapmaktadır. ben de twitter hesabından takip etmekteyimdir. takip etmek isteyenler ahanda buyursun buradan yaksın.

  ben de kendisiyle haftada bir, olmadı iki haftada bir buluşup fikir alışverişi yapmaktayım, muhabbet etmekte ve gülmekteyim. insanın böyle bir hocasının* dara düştüğünde danışacak birinin olduğunu bilmesi insanı rahatlatır, güvende hissettirir. her şeyin üstesinden geliriz ulan imajını içselleştirmeye yardımcı olur.

  kendisiyle kimi ortak yönlerimiz de bulunmaktadır.

  (bkz: pizza)
  (bkz: kola)
  *
3 entry daha