şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • izmir'de yemek yenilebilecek en hakiki restoran.

  sadece bir kelle paça içmeye gitttiğinizde bile masanıza közlenmiş biber, közlenmiş domates, bulgur pilavı, duruma göre değişen yoğurtlu bir meze, acılı ezme, salata ve kaşarlı pide getirirler. tüm bunlar, sipariş verdiğiniz yemeğin yanında ücretsiz mezelerdir. ücretsiz olması, diğer restoranlar gibi az ve zorla getirildiğini düşündürtmesin; mezeler bittikçe yerine istediğiniz kadar yenilerini söyleyebilirsiniz, sınırsızdır. siparişiniz birazcık gecikecek olsa, zaten siz istemeden masayı ikinci, bazen üçüncü kez mezeyle donatırlar.

  normalde bir alanda uzmanlaşan yerlerin yemeklerini daha lezzetli bulmama rağmen burada çorbalar da pideler de kebaplar da her zaman lezzetlidir. sabahın erken saatinde de gitseniz gecenin geç saatlerinde de, her daim standart bir lezzetle karşılaşacağınızı bilirsiniz. bana hiçbir zaman kötü sürpriz yaşatmamıştır.

  bu tip restoranlarda bence en önemli şey acılı ezmeyi nasıl yaptıkları. izmir'de yaşıyorsanız ya da izmir'e yolunuz düştüyse o ezmeyi şurada bi deneyin. ardından gittiğiniz her yerde önünüze konan ezme size küfür gibi gelecek, benden söylemesi.

  fiyatları kendi sınıfındaki restoranlara göre uygundur şanlıurfa 2'nin. kendi sınıfının çok üstünde bir ikram olduğundan dolayı, nereden para kazanıyor bunlar diye bile sorabilirsiniz bazen.

  başarısı, kendisinden sonra müşteri tırtıklamak adına yanına açılan 3 mekanın da sinek avlamasından bellidir. şahsen ben birinin önündeki park alanını, şanlıurfa 2'ye gidince arabamı park etmek için kullanıyorum anca. sanırım çoğunluk öyle yapıyor ki, daha arabadan inerken kapıya yapışıyorlar.

  bir kez gidenin devamlı müşterisi olacağına emin olduğum bir yerdir özetle şanlıurfa 2...
10 entry daha