şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
  • kendi içinde de çeşitli standardları olan ancak genellikle dışarıdan bu pek bilinmeyen, gerçekte mevduat sahibinin anormal bir şekilde vip olduğu bankacilik turudur. elbette burada min. 10-20 milyon civarı birikimi olanlara bu hizmetin gerçek olanı sunulur.

    dünya genelinde oturmuş bazı özellikleri; herşeyden önce size özel atanmış birisi olur. daima bir telefon uzağınızdadır ve her konuda size yardımcı olur. bunların başında envai cesit bilindik concierge hizmetleri vardır.

    tüm yıl boyunca özel olarak düzenlenen ve fark yaratan ekonomi, sanat, kültür ve yaşam etkinliklerine özel davetler (ki bu davetlerde öyle her fakir giremez. kendi ozel müsterileri ve/veya yine onlar gibi ozel vip'lerin katıldığı etkinliklerdir. etkinlik genel bir etkinlikse bile size ozel loca, magara v.s. mutlaka ayarlanır), size özel bir banka ya da kredi kartı ki ciddi ciddi herkesin cebinde bulunmayan cinstendirler bunlar, genel anlamda hic bir bankacılık hizmetine ücret ödememe, özel sağlık-emeklilik-hayat sigortaları, özel banka şubeleri v.s. v.s. herşeyin özel olduğu ve bankadan bankaya bazı uygulama farklılıkları olsa da genellikle sizi mutlu etme odaklı hizmetler verilir.

    bu bankacılık türünde sizi öyle bir adam yerine koyarlar ki; olayın boku nasıl çıkarılır diye bana göstermek için arkadaşım, kendi özel temsilcisinden kendisine acil hayat kadını bulmasını (telefonda lafa -hadi bana pezoluk yap kanki- diyerek girmesi olayı koparmıştır) istedi ve aradığı bayan temsilcisi 10dk içinde telefonla geri dönerek nereye gönderelim diye sordu. şahsen ağzım açık kalarak iyi ki bu kadar param yok diye de şükrettirdi bana bu bankacılık türü!
6 entry daha