şükela:  tümü | bugün
48 entry daha
 • klasik bir fıkra vardır, herkes bilir aşağı yukarı. o fıkrayı aklıma getirdi bu film. bilmeyenler için ve hatırlamak isteyenler için özetle şöyle birşeydi.

  adamın birisi cennette dilek olarak cehenneme gidip oraları görmeyi dilemiş. bir melek düşmüş önüne adamı gezmeye götürmüş cehenneme. cehennemde her milleti ayrı bir kuyuya atmışlar, kuyunun başına da zebanileri dizmişler. olur da kuyudan kaçmaya kalkan olursa zebaniler bu elemanları depikleyip kuyuya geri atıyorlarmış. sonra kuyunun birinin başında hiç zebani olmadığını görmüş adam. sormuş, bu kuyunun başında neden zebani yok diye. melek cevaplamış; "o kuyuda türkler var. olurda birisi çıkmaya yeltenirse zaten diğerleri ayağından tutup çekiyorlar aşşağı. kaçamaz kimse burdan" diye.

  hah işte o hesap. kırk yılın başı az biraz umut vadeden, birazcık eli ayağı düzgüne benzeyen bir film geliyor. hemen hollywood ihtisaslı, herbirisi akademinin en seçkin üyelerinden bir araba suser hürya dalıyorlar. vay efendim şöyle olmuş da, aman efendim böyle çakmaymışta. yok bunlar zaten yıllardır yapılıyormuş da.

  lan yarraam, adam bişey yapıyor en azından, oturmuyor senin gibi götünün üstünde. anca lak lak lak ona buna saldırın siz. milletin korkularını sömürüyorlarmış korku filmi için. lan andaval, korku filminin olayı ne zaten ?? yıllardır ne için yapılıyor bu filmler ? ilk kez sen mi keşfettin bunu akıllı bıdık ?

  adam gibi eleştiri getiren arkadaşları tenzih ederim ama, tek olayı klavyesinden ordan burdan sallamak olan gerizekalılarda siktirsin gitsin başka bi başlıkta "türk sineması neden gelişmiyüüür" diye sağa sola saldırsın.

  edit: gelipte "eleştirilemeyecek filmmişde, bilmemneymişte" diye aklınca ayar vermeye çalışan çılgın suser, he canım vermiş say ayarını sen. tamam kabul ettim ağzımı yüzümü ayar manyağı yaptın.
81 entry daha