şükela:  tümü | bugün
419 entry daha
  • koyu galatasaraylı olarak söylüyorum alex de souza, her ne kadar derbi maçlarda faul almak için kendini ekstradan atmasına büyük küfürler etsem de, nazarımda büyük futbolcudur. bunun yanında gözlemleyebildiğim kadarıyla güzel, saygıyı hakeden bi insandır. kendisini " modern futbolda artık 10 numaraya yer kalmadı abi yea " diyen fenerbahçelilere karşı savunmuşluğumun üzerinden de çok geçmemiştir. milli takıma elano alınırken, alınmaması ancak cehaletle açıklanır.

    lakin sırf galatasaray'ın hagisi var diye, bizim de alex'imiz var. o zaman alex daha iyi topçu demek, ki sana göre öyle olmasından daha doğal bir şey yoktur, sonuna kadar saygı duyarım ama bunu rasyonelize etmeye çalışmak en hafif tabirle sığırlıktır.

    işin evrensel kıstaslarına girmek istemiyorm. çünkü hagi'ye karşı oluşturulan argümanların hepsi hagi'nin ne kadar çirkef olduğu ile bitiyor. hagi'yi anlamak için çavuşesku kimdir, ne yapmıştır falan biraz bilmek gerekir zira. kaybetmeyi hazmedemez doğrdur, seninle sahada ağız dalaşı yapar, kavga eder ama tahrik etmek,kart aldırmak için yapmamıştır bunu hiçbir zaman. hagi bu olayın hep tahrik edilen tarafında olmuştur. stratejik düşünen bi adam, uefa kupasının finalinde rakip takımın topçusunda vurmaktan dolayı oyundan atılmaz zira.

    rakip takımın topçularını, hakemleri geçtim defalarca saha içinde takım arkadaşlarını fırçalamıştır. hiçbir zaman karşılık almamıştır. neden? çünkü ac milan, real madrid, leeds united yarın üstüne üstüne geldiğinde sahada hagi'yi arar gözler, yine kızsın uyarsın diye bakarlar ona. hakan şükür gidip, mario jardel'i sahaya helikopterle indirip, takımda iyice palazlanan yerlilere hedef yaptıkları zaman, jardel'in üstüne oynamaya çalışan çetenin karşısına yine hagi dikilmiştir. taraftarla paralı asker arasındaki farkı da, kime hırsız diyip demeyeceğini de senden benden iyi bilir... huysuz bir ihtiyar kadar terstir, zordur, aksidir ve inatçıdır ama çirkef değildir. savaşa hagi ile gidilir.
1235 entry daha