şükela:  tümü | bugün
63 entry daha
  • akciğere çekilmediği için sigaradan daha az zararlı olduğunu iddia edenlerin maalesef kendisini kandırdığı tütün ürünü.

    eksiye basmadan önce bir oku, ondan sonra ne istersen yap, puro sevdalısı dost.

    ben bu meredi on yıldan fazla süre içtim, en kalitesizinden (phillies, hava tampa, king edward, captain black vs.) başladım, ortalamaya geçip (agio, villiger, meharis, moods, che vs.), sonra da en iyilerle devam ettim (cohiba, romeo y julieta, partagas vs.) ve rahatsızlanmam nedeniyle zirvede bıraktım. en küçük cigarillo'dan grand corona'ya kadar türkiye'ye gelmiş olup da denemediğim puro yok gibidir (bu arada küçük boyutla yetinenler için fiyat/kalite dengesinin "la paz"da olduğunu düşündüğümü de illa ki içmeye devam edeceklere söylemek isterim). zaman zaman yurtdışından ve free shop'lardan kendim aldım, hatta küba'dan bile cohiba getirttiğim oldu.

    işe girip de maaş almaya başlayınca en iyilerini içmeye geçtiğim puroyu içerken ben de sigaraya göre çok daha masum olduğunu düşünüyordum, çünkü nefes almamda en ufak bir sorun yoktu, lakin boğazımda oluşan rahatsızlık hissi içime kurt düşürdü ve araştırmaya koyuldum. bir kere burun ve boğaz bölgesinde dolaştırıp dışarı verdiğimiz puro dumanı dudak ve ağız kanserlerinin bir numaralı nedeni. google'da "lip cancer, mouth cancer" yazıp resim arattırıldığında çıkan sonuçlara bakabilecek misin, merak ediyorum.

    puroların dış sargısı, yalnızca en iyi kalite purolarda doğal tütün yaprağıdır, bu açıdan sigara kağıdından daha masum gözükebilir, yalnız şuna çok dikkat et; tütün yaprağı, tarım zararlıların en çok sevdiği ve dadandığı zirai ürünlerden biri olduğundan, bunların yetiştirilmesi sırasında yüzlerce zararlı kimyasal içeren böcek ilaçları kullanılmaktadır ve sen doğrudan buna sarılıp içine de kırpıntısı doldurulan bir şeyi ateşle tutuşturup keyifle içiyorsun, sağlıklı olduğunu düşünüyorsan devam et sevgili puro dostu.
117 entry daha