şükela:  tümü | bugün
67 entry daha
 • özet geçmek gerekirse kesinlikle iyi niyetine inandığım, fakat maalesef olamamış yapım.

  --- spoiler ---

  artıları:

  - bazı oyuncular -özellikle filmin başlarındaki teyze- çok doğaldı, hikayenin fake olduğunu bilmeme rağmen kafamda bir "acaba?" suali oluşturmadı değil.
  - çocuk oyuncular beklenti ötesi iyiydi, özellikle erdinç kardeşimiz.
  - ecnebi örneklerinin açtığı yoldan gidip karadedeleri saliselik anlarda ve minimum sayıda göstermesi başarılıydı.

  eksileri:

  - filmdeki oyunculukların büyük çoğunluğu fazlasıyla yapay, başroldeki gazeteci abi dahil olmak üzere. o karate sahnesi neydi öyle ya.
  - yine gazeteci abinin kameradan sevdiceğiyle konuşması ve sorgu sahneleri olmamış.
  - korkutayım derken güldüren sahneler çoğunlukta.
  - ne idüğü belirsiz ak sakallı dede, süregelen bir mehmet emmi fetişizmi, filmin başında belirip kaybolan ve barındırdığı potansiyel harcanan deli samet.
  - baştaki röportaj sahnelerinde intihar eden askerin kızının aşırı yapay oyunculuğu. öyle batmış ki gözüme ayrıca belirtmek istedim.
  - ve elbette çocuğun içine giren cinin/karadedenin elinde kamera köye yollanması. o esnada ağaç kabuklarını izleyip baştan sona akşam ezanı dinlediğimiz sahne.

  bir de, bunu artı veya eksi olarak değerlendirmek olmaz ama, filmin sonunda çıkan "hakkı b. ve mehmet g. hala kayıp" şeklindeki yazıyı okuyunca aklına hakkı bulut ve mehmet günsür gelen tek ben miyim lan?

  --- spoiler ---

  netice olarak, özellikle kalabalık gidildiği takdirde geyiğe oldukça müsait olduğundan dolayı dvd'sinin çıkması veya malum ortamlara düşmesi beklenip evde izlenmesi gereken bir film. tercihen yalnız başına ve akşam vakti. ancak o vakit korku filmi severler tarafından potansiyeli tam olarak kullanılabilir, uykusuz gecelere yelken açılabilir.

  karadedeler olayı 2 the search for mehmet emmi'yi heyecanla bekliyoruz.
62 entry daha