şükela:  tümü | bugün
265 entry daha
 • yengec burcu kadını sıradan bir kadın degildir, katiyen de olmayacaktır. o son derece "herkes gibi" gorunen uysal goruntusunun altında dunyaları gizleyendir.
  bir defa yengec burcu kadını imaların ve alınganlıkların kadınıdır. onunlayken ona cok narin bir cicek gibi yaklasmayı bilmeniz gerekmektedir.sevgi dolu bir kadındır. anactır. sevdiklerini sımartmaya bayılır. ama sevdiklerince sımartılmayı da talep edecektir.
  o yerkurede bulabileceginiz en kabuklu kadındır. ic dunyasına ulasabilmek bir hayli emek ister. genelde ic dunyasında neler dondugunu tahmin edemezsiniz. cok hassas oldugundan kendini korumak icin kabuklar ormeyi tercih edenlerdendir. amma asırı duygusallıgını kamufle etmesi de oyle kolay olmayandır. huzunlu bir sarkıda, huzunlu bir filmde, bir gel-gitinde gozyaslarına hakim olamayan da kendisidir.
  astroloji kitaplarında yerkurenin "annesi" olarak tanımlanır. gercekten de en iyi anneler yengec burcundan cıkar. gerci ılık bir havada her ihtimale karsı kat kat giyindirilmis bir cocuk gorurseniz yuksek ihtimalle annesi yengec kadınır. temkinlidir, ihtiyatlıdır, ilgilidir. onun sevdigi adam olursanız suh bir sevgiliden, efendime soyleyim bir salon kadınından vs once o size annelik yapacak, sizi toplama-toparlama gorevini ustlenecektir. anac kadınları sevmiyorsanız yengec kadını dogru adres degildir.
  o hep bugunden ziyade dunde yasar. hatıralar kutsallarıdır, en degerli hazineleridir. bu sebeple hicbir seyi atamaz. gerek ic dunyasında gerek materyel anlamda her seyi durmaksınız biriktirir. acayip nostaljik bir karakterdir. ona bir fotograf albumu verseniz saatlerini fotograflara bakarak gecirebilir.
  sabırlıdır. cekingendir. sıklıkla icine kapanıktır. ama acayip neseli, acayip keyifli bir kadın olmayı bilen de gene kendisidir. sıklıkla dengesizlikle itham edilir. oysa olay sadece ic dunyasını kendine saklamasından, dısarıya kendini caktırmama ugrasından, hassasiyetinden dolayı icinde kopan fırtınaları paylasmamasından, bir anlamda ketumlugundan ve ic dunyası hızla degisebilirken dısarıya bunu aksettirmemesinden ya da rotarlı aksettirmesinden kaynagını alır.
  nasıl adamlardan hoslanır? ilgiye bayılır. onu ilginizle katiyen bogamazsınız. o hep daha da fazlasını talep edecektir. kendi bir hayli kırılgan oldugundan genelde guclu mizaclı adamlara meyleder. onun duygusallıgını doyurmanız muhimdir. ote yandan anac hallerini elestirmemeyi, aksine bunlardan mest olmayı basarmanız gerekecektir. zaten fazla elestiri de kaldıramaz.
  oldukca sahsına munasır, degisik bir algı mekanizması vardır. onunla uzun soluklu bir iliski istiyorsanız -ki kısa sureli iliskilerin kadını kesinlikle degildir- onu dogru "anlayabilmeniz" hem iliskiniz acısından, hem de yengec kadını icin oldukca muhimdir.
  dostlarını da bir cesit sevgili iliskisiymis gibi asırı sahiplenir, asırı sever, hep korumak-kollamak-yonlendirmek ister. anaclıgı yuzunden yer yer dominant yapısından, duygusallıgı ve alınganlıgı yuzunden yer yer asırı hassas yapısından rahatsızlık duymadıgınız muddetce nefis bir dosttur.
  is dunyasında yaratıcıdır, farklıdır, hem sisteminin suyuna gidecek hem de farklı calısan mantıgı sebebiyle yenilikler getirecek bir sistemi vardır.
  sanırım yengec kadınıyla iyi bir birlikteligin, iyi bir dostlugun anahtarı onu kırmamaktan, onu anlamaktan, hassasiyetlerine onem vermekten, duygusallıklarından rahatsız olmamaktan, gecmiste ve bugunde aynı anda yasamasını ozumsemekten, sevgi merkezli farklı deger yargılarını benimsemekten, hassas oldugu kadar icabında her seyi cekip ceviren dunyanın en guclu kadınlarına donusebildigini unutmamaktan geciyor..
  guzel kadındır yengec kadını.. anlayabilene pek guzel kadındır. omurluk dostlukların, omurluk illiskilerin, vefanın, nostaljinin, anlayısın, ozverinin, fedekarlıgın, paylasımın, askın, sevginin, guclu aile baglarının kadınıdır.
  sizi severse, dunyasına dahil ederse, sahiplenirse degmeyin keyfinize..
  ona dogru tutumla yaklasırsanız, onu dogru sekilde severseniz hayat boyu yandasınız olacagından supheniz olmasın..
1609 entry daha
hesabın var mı? giriş yap