şükela:  tümü | bugün
21 entry daha
  • ben 16 yaşındayken yaşanan, zihnime konuyla ilgili çok önemli bir cümleyi kazıyan katliam. iyi hatırlıyorum o günü uzun uzun haberleri izlemiştik. bu yaşananları bir insan mantığı ve aklı çerçevesinde düşünmeye çalışıyordum ama beynim izin vermiyordu. bir insan olarak* böyle bir katliam nasıl yapılır aklım almıyordu. ancak haberleri izlerken genç bir kız haykırıyordu ''-böyle kirli bir geçmişin üzerine nasıl bir gelecek inşaa etmeyi düşünüyorlar'' diye. o genç kız pkk ile ilgili yorumlamasını önceden yapmıştı bu belli oluyordu ama ona bu çıkışı yaptıran o an için pkk terörünün mağduru olmasıydı. pkk nın sözde kurtuluş mücadelesi verdiğini kabul etsek bile bu kadar kirli bir geçmişle ne kadar güzel bir gelecek inşaa edebilirlerdi ki. hangi vicdan hangi ahlak bunu kaldırabilirdi. evet aradan 12 sene geçmiş. arkalarında bıraktıkları her saniye en az mavi çarşı katliamında olduğu gibi kirleniyor. kirletiyorlar, umursamıyorlar ve hala bazı kesimlerden destek görüyorlar. inanılır gibi değil.

    bir süredir yaşananlara bakıyorum pkk kaymakam adayı ve sağlık memuru kaçırıyor, 4 genç kızı öldürüyor, hamile kadınları hem karnındakini hem elindekiyle öldürüyor öğretmen kaçırıyor yolda yürüyen polisi vuruyor sokakta gördüğü polis sandığı herkesi elinde fırsat varken vuruyor. işte tüm bu olanlar bana her gün mavi çarşı katliamını hatırlatıyor.

    tüm varsayımlarını kabul ettiğim varsayımıyla konuşuyorum. gerçekten bu kadar kirli bir geçmişle nasıl bir gelecek kurmayı planlıyorsunuz. ama bi saniye sizin gelecek kurma gibi kaygınız yok. bunu ben biliyorum da bilmesi daha elzem insanlarımız var onların bazıları bilmiyor.
35 entry daha