şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
  • olayın italyan polisinin tavrı,insan hakları meselesine gelmesi doğru. gerçi hala kesin olarak neler olduğu bilinmiyor. knox ve ailesi işkence,kötü davranış konularında yaptıkları açıklamalar yüzünden iftira ile yargılanıyor. neyse demem odur ki italya bu işi yüzüne gözüne bulaştırmıştır. o j. simpson davasında olayın delillerden çok yargılanan kişinin zenci olması ve polisin taraflı olduğu gibi iddialara dayandırılması ve gerçekten sağlam olan delillerin yok sayılmasına benzetiyorum bu olayı. italyanın sicili kabarık olduğundan ve zanlı gayet sevimli hanım hanımcık bir kızcağız portresi çizdiğinden bazı noktalar gözden kaçabiliyor. özellikle ardında bu kadar büyük bir medya desteği varken bazı şeylerden hiç bahsedilmiyor. belki gerçekten suçsuzdur. bilemiyoruz ama hakkındaki iddialardan bahsederken italya beceriksiz, zavallı amanda demek yanında aleyhine olan kanıtlara da bir göz atın derim. sonuçta mahkeme akladı ve amanda masum bulundu. mahkeme kararını uygulamak ve saygı göstermek gereklidir kesinlikle. ama düşünmekte de özgürüz.

    üzerinde knoxun dnası bulunan sütyen kopçası -polis şunu doğru düzgün saklayamamış bile -, sollecitonun dnasının tecavüze uğrayan meredith üzerinde bulunması,cinayetin işlendiği oda ve knoxun odasında gözle görülmeyen ancak kullanılan kimyasallarla ortaya çıkan ve knoxa ait olan kanlı ayak izi, bir yastık üzerinde bulunan kanlı el izi, hırsızlık süsü verilen odada cam parçalarının dağıtılan eşyaların üzerinde olması -cam oda dağıtıldıktan sonra kırılmış belki de-,knox ve sollecitonun o gece bilgisayarda saatlerce film izlediklerini ifade etmesi ama bilgisayarın o gece hiç açılmadığının kanıtlanması, sollecitonun dnasının evde sadece o bıçakta bulunması,knoxa ait parmak izlerinin cinayetin işlendiği oda yanında kendi odasında da bulunamaması - o gece fazla iyi bir temizlik yapıldı belki de - ve daha niceleri. bunların çoğu italyan polisinin özensizliği yüzünden yok sayılan deliller. hani amerikan filmlerinde hakları tam olarak okunmadığı için serbest kalan katillere şaşırırdık ya çocukken izlediğimiz filmlerde. onun gibi. işini doğru yapsana be adam.

    zamanında o. j. simpson davasında yer alan sanırım bir jüri üyesi şöyle demiş eğer doğruysa "suçlu olduğu belliydi ama iddia makamı o kadar kötü saçmaladı ki suçsuz bulmaktan başka çare bulamadık" .
94 entry daha

hesabın var mı? giriş yap