şükela:  tümü | bugün
31 entry daha
 • dolandırıcılık sanat olsa oscarlık adamdı kendisi. mesleğe ilk olarak 16 yaşında süleyman demirel'i dolandırarak hızlı bir giriş yapmış. şu aşağıdaki alıntılar cezaevi günlerinde kendisiyle yapılan iki röportajdan alıntı. tam ibretlik. hele şevki yılmaz kısmı. anam anam anam...

  "gündemi kaçırdın mı kaybedersin. mesela; ne konuda konuşuyorsan o konuda uzman olman lazım. "paşa" olarak mı arıyorsun, askeriyeyle ilgili her konuyu bilmen lazım. "bakan" olarak mı arıyorsun, meclisle ilgili, o bakanlıkla ilgili, bakanla ilgili, daha önceki bakanlarla ilgili herşeyi bilmen lazım. mesela turizm bakanı olarak arıyorsun, karşıdan bir soru geldi, "işte efendim veli bey n'apıyor?" kim bu veli bey diyemezsin. veli bey belki müsteşar. anadın mı ? yani o bakanlığın üst düzeyine hakim olacaksın. sonra adam müsteşarı sorar, tanımıyorsan; "ulan bu nasıl bakan" der. piyastos olursun, anadın mı ne demek istediğimi"

  ----

  "- şevki yılmaz diye bir adam var. rize belediye başkanı. sene 93 mü 94. beş takım atatürk ansiklopedisi satmak için aradım. "sayın paşam!" dedi. "kaç takım ayırdınız bize. beş takım dedim.

  - vay be paşam diyor ha?

  - yemin ederim sana. takımını iki bin dolardan satıyordum atatürk ansiklopedisinin. diyelim ki bugünün parasıyla bir milyon liraya alıyorum, iki milyar liraya satıyorum. böyle büyük rakamlar. bire iki bin falan koyuyorum. "lütfen sayın paşam" dedi. " bizim belediyemize 25 takım yaptırın!" hemen akşam atladım bir otobüse, ankaradaydım. oradan doğru rizeye. ertesi sabah elemana soruyorum. "parayı aldın mı ?" diye. "ne demek" diyor. kaptık yani mangır cepte.

  - paşam diyor sana ha ?

  - "paşam diyor, nolursunuz çok rica ederim, elinizde fazla varsa bize 25 takım yollayın. allah belamı versin. aldığım para bugünün parasıyla 50 milyar."
31 entry daha