şükela:  tümü | bugün
  • bir nesle en fazla gaz yüklemiş sahneler arasında şampiyonluğa oynar. hırstan gözü yaşarmış, mahalleden arkadaşına yapmadığı çeşit eşek şakası kalmamışken pallet town'dan ash ile empatinin hasını kurmuş, team rocket'i hasım bellemiş velet bünyenin isyanıdır. zaten bu charizard'ın ash'e attığı tripler, arada bir gerçekleşen karşılıklı duygusal ve çekingen sevgi gösterileri* o dönem çocuklarının duygusal gelişimini bambaşka bir boyuta taşıdı.

    neyse olay şudur. ash yanardağın içinde rozet almak için bir başka pokemon eğitmeni blain ile karşılaşır. son dövüşte blain'in magmar'ına karşı charizard'ı salar meydana. ama magmar'ın yer avantajı yetmiyormuş gibi bizim çari de kenarda konforlu yeri bulup yatarak kıçını falan kaşır, "kafası göt şeklinde olup aynı zamanda yanan** pokemonu adam yerine mi koycam aq" şeklinde poz kesmeye başlar. ash'e de arada "sen hiç bakma öyle sitemli sitemli" diye sitem breaker lafları etmeyi de ihmal etmez. ash kenarda "abi bi şeyler yap bokunu yiyim"vari bakışlar atadursun bizimki oralı olmaz. magmar artislenince kaçar kenarlara falan, "pardon sinek mi vızıldadı ya" şeklinde kız tribi yapar.

    en son magmar charizard'ı canından bezdirince bizimki bi anda celallenir ve o dönemin favori mahalle repliklerinden "yeminimi bozdum ulan" fonunda magmar'ı yakalar. atmosferi aşar sırtına alıp ve ekranda beliren dünya görüntüsü çevresinde turlar atar. son olarak da bulunduğu yerden magmar'ı yere epik bir bilek hareketiyle fırlatarak serbest düşüşe geçirir. sismik çarpma olsa gerek bu hareket. magmar yere çarpmasına saniyeler kala çağrılan ambulansın hızır gibi yetişmesi sayesinde en yakındaki hemşire jenny kliniğine götürülerek tedavi altına alınır.
31 entry daha