şükela:  tümü | bugün
73 entry daha
 • hem annesi hem babası doktor olan bi çocuk olarak;
  1) kongre/konferans/sunum/ poster: memeden kesilme sebebim, annemin kongreye gitmesi... sene olmuş 2011, hala yazıyo, hala gidiyo!
  2) nöbet: çocukluk nöbet tutarak geçtiği için, serde de çocukluk olduğu için abartılı haylazlıklar, saklambaçlar ve kovalamacalar morgda sonlanabilir. benim yanlışlıkla morga girdiğim kaç sefer var sayamadım. bir de normalde çocukların mahallede amcaları, dayıları olur.. benimkiler hastanenin cerrahı, kantincisi, ambulans şöförüydü...
  3) gece gelen telefonlar: korku, dehşet, ölüm, salgın, kaza, bela, entrika....
  4) size değil, kamuya hizmet etmeleri: “normal” ana-babalar çocuklarının sümüğü aksa deli olurken, sen 40 derece ateşle yatsan, sabaha düzelirsin derler. genelde ilaç almana müsade etmezler. inanılmaz bi çifte standart yahu! sıfır özen!
  + anne ateşim var galba öhö..
  - bugün de bize bi hasta geldi, aynı senin yaşında, kanser olmuş. ne diyodun?
  5) doktorların yemek sohbetleri: bu anıyı direk paylaşacağım. yine bir nöbet. hastanenin kasvetli yemekhanesine gitmişiz. cerrah olduğu yemyeşil üniformasından belli bir abi de gelmiş masaya oturmuş. bak unutmuyorum yemek de köfte! bu cerrah abimiz demin girdiği kalın bağırsak ameliyatını anlatmaya başlamaz mı?! şaka değil, bunlar karşılıklı konuştukça öğüre öğüre çıktım ordan!
  6) nalet olası latince: artık nasıl hasta olmuşsam artık düşün; beni bir doktora götürmüş diyelim. hasta benim, doktora soruyorum, neyim var. ben orda değilmişim gibi anneye/babaya anlatıyor durumu. çığlık atası geliyo insanın, anlamıyorum diyerekten! doktor daha fazla rahatsız edilmeden odasından çıkılıyor... anne neyim varmış? korkma ya ufak bi operasyon olucak.. pardon?!
  7) annemin hastanesi: sanki oranın sahibiymiş gibi bahsedebilirsin bir devlet hastanesinden. e, bi yerde orası da ev sayılır!

  hiç iyi birşey yazamadım belki ama onlara çok ama çok saygı duyuyorum. zaten ben de gerçekten hasta değildim, kapris yapıyodum...
53 entry daha