şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
 • merhaba dünya, merhaba yaşam.

  öncelikle şu çok değerli özet bilgileri sunmak isterim: http://www.istanbulsaglik.gov.tr/…h/besin/besin.asp

  yani olayı dramatize etmeye gerek yok aslında. bundan önceki 70 küsür entryde de anlatıldığı gibi bir ölüm kalım savaşı. bir kaç farklı detaydan söz etmek isterim.

  - "tavuk ve süt ürünleridir o": yok öyle bişi. kırmızı et de zehirliyor. tokat gibi. daha önce yumurta zehirlenmesi de geçirdim ve emin olun et daha da yıpratıcı.

  - "hem alttan hem üsten gidiyor": böyle bir zorunluluk yok. ben salı akşam yemeğimden zehirlendim. salı akşamı defalarca kustum. çarşamba işe gitmedim, perşembe düzelmiştim. perşembe gecesinden başlayıp pazar sabahına kadar ishalden muzdariptim. işte ishalin sonradan çıkması zehirlenmenin etten olduğunu gösteriyormuş meğersem.

  - "e ama arkadaşım sağlam": yok yine de sen zehirlendin. bu tarz bakteriler (ne tarz ben de bilmiyorum, zehirlemeye sebebiyet veren, biyolog muyum ben) asit ortamlarında yaşayamazlarmış. ama benim reflüm var. yani sabah akşam rennie olsun, lansor olsun mide asidimi bazikleştirecek ilaçlardan depoluyorum. sanırım diğer arkadaş o yüzden sağlam.

  - "yağsız peynir, haşlanmış patates yedim, soda-ayran içtim mis gibiyim": yalan. onlar da çıkacak. bekle biraz daha.

  - "reflor alıyorum ercefuryl alıyorum popom yumuşacık oluyor": öncelikle bu tarz ilaç kullanımı zehirlenmede çok doğru değil çünkü vücuttan zehri atmak gerekiyor. zaten ilaçlar pek de işe yaramıyor. cumartesi günü oh bitti dedim, pazar günü kendimi yine klozette buldum.

  - "sürekli soda içtim, suyumu günde 2-3 litreye çıkardım": aferin. yaptığın tek doğru şey. belki hastaneye gitsen de serum taktırsan daha da iyi olur, ama o da kusma ve ishale çözüm değil, sadece su kaybı için.

  - "ay şekerim 4 kilo verdim sen de zehirlen hihiho": o verdiklerinin hepsi su, geri almak maksimum 3 gün. yine de karnım dümdüz ya, sevmedim değil.

  soğuk ter, titreme, inanılmaz kokulu gaz ve ishal, kusma. bende ateş yoktu bir tek. vardıysa da ben fark etmedim. popom bir volkan çıkanlar bir alevdi, canımın bu kadar yandığını ben hatırlamıyorum. bitmeyen karın ağrısı, sancıma ve bağırsak sesleri. 2 dakika arayla tuvalete gitme rekoru.

  hm ama atlatılıyor.
  geçmiş olsun.
140 entry daha

hesabın var mı? giriş yap