şükela:  tümü | bugün
202 entry daha
 • bu site yanlış, eksik ve hatalı ürün ve hizmetler sonucu tüketiciye verilen zararların deşifre edildiği, firmaların ipliğini pazara çıkarabileceğiniz, sosyal medyanın bugünkü konumuna gelme sürecine vaktiyle öncülük etmiş ve etkin rol oynamış sitelerden biriydi.

  şimdiyse işin nazikçesi; "profesyonel" olmuşlar. yeni sistem şöyle işliyor:

  1-firmalarla anlaş, para al, kurumsal hesap aç, şifre ver, kendi şikayetlerini kendileri takip etsin.
  2-milletin şikayetini dinle ama yayınlamamak için kırk takla at,
  3-yayınlanan şikayetin çözülüp çözülmediğini siktiret, müşteri temsilcisi hesabını kontrol eden kişinin "şikayet çözüldü" diye işaretlemesine izin ver,
  4-şikayetin çözülüp çözülmediğinin sikinde olmasına gerek yok. kendini böyle şeylerle yorma,
  5-banka hesabını kontrol et, ödeme yapmayan firma varsa kurumsal hesabı dondur, hemen ödeme gelsin,
  6-şikayet mi? ha siktiret onu. "aslında hata çözülmedi" diye sorun çıkaran şikayetçi mi? siktiret olm hesabı kontrol et ödemeler geldi mi kurumsal üyeliklerden?

  konu şu. büyük bir firmayla bir problem yaşanıyor. büyük firma soruna aciz kalıyor, baştan savma ve saçma sapan bir cevap veriyor. kurumun bu tutumunu şikayetvar.com'a bildiriyorsunuz, "biz sorunu çözmüştük zaten" içerikli bir cevapla, çözülmüş gibi yapılan ilk problemin gerekçesini 2. şikayete yamamaya çalışıp "hallettik" deniyor ve sonuna gülme smile'ı konuyor.

  ertesi gün "sorunumuz aslında çözülmedi, çünkü şu şu sebepten dolayı" gerekçeli itirazımız silinmiş oluyor.

  özetle;

  bilinmesi gereken tek şey sikayetvar.com isimli sitenin artık bir şikayet değil tamamen rant sitesi haline geldiği.

  birini şikayet edecekseniz gidin tüketici mahkemesine ya da oraya gidemiyorsanız kahveye gidin ve toplum önünde "ben x firmasının anasını sikeyim ki bana bunu bunu yaptı" diyin ama gidip şikayetçi olduğunuz x firmasını şikayetvar.com'a şikayet edip rant sağlamalarına izin vermeyin. çünkü bi yaraya derman oldukları yok. robotik sistem kurulmuş, al gülüm ver gülüm oynanıyor.
542 entry daha

hesabın var mı? giriş yap