şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • sistem baronları dünya nüfusunu azaltmaya değil arttırmaya çalışıyor çünkü ne kadar çok insan varsa bunlara o kadar çok giysi, gıda, elektronik eşya, silah, para, konut, rock yıldızı, televizyon dizisi vs vs satarak para kazanacaklar. gdo, kimyasal toksinli neyin maddeli yiyecekler daha fazla insanı beslemeye yarıyor, onları yavaş yavaş öldürmeye değil. kapitalizm insan ister, bol bol tüketim ister. kıt kaynaklar hiç de umrunda değildir. bunu öncelikle iyi anlayalım.

    dünya nüfusunu 500 milyona indireceksek ki bu gerekli, daha önceden yazmıştım da bulamadım şimdi, her iki aile sadece bir çocuk edinecek. çocuk sahibi olunmadan önce, öncelikle 4 kişi bir araya gelecek ondan sonra çocuk yapılacak. yani 2 kişi çocuk yapmaya karar verdikleri zaman öncelikle gidip 2 kişi daha bulmalılar. 4 kişi olamayınca ve bu kanunen bir anlaşmaya bağlanmadıkça çocuk yapılamayacak. biz de mesela 4. bulamayınca king oynayamıyoruz onun gibi. kafa yapısı olarak burada buna hazır olmak lazım ve ben sanki hazırım buna, eğer çocukları doğuracak kişiler de hazırsa. bir çift gelsin desin bana bize katıl diye katılırım. o kızanı da kendi kızanım gibi korur kollarım, çünkü öncelikle insanım olm ben. yok lam kazmışım ben meğerse, kazlarda var bu tür bir ilişki. aileler bazen 2 erkek bir dişi ya da 2 erkek 2 dişiden oluşuyor. tabii orada kıtlık durumları, o seneki hava şartları falan etkili oluyor. eğer şartlar zorsa daha az doğum oluyor ancak yeni doğan üzerindeki itina, o sene doğurmayan, doğurtmayan ve doğum yapmış erkek ve dişiye yardım eden kazlar sayesinde artıyor, böylece yavruların yaşama oranı çok yükseliyor.

    insan sayısının azalması ama şu anki teknolojik gelişmenin devam etmesi için daha fazla bilgi gerekiyor ama bu çok uzun konu. iş bölümü azalacak çünkü nüfus azalacak, o yüzden bir kişi birçok işi bir arada yapabilmeli. mesela nasa'da derin uzay deneyi yapan bir kişi de olsanız acıkınca çıkıp dışarıdaki çalılıkta tavşan yakalayabilmeniz lazım, çünkü size yemek pişirecek insanlar olmayabilir çünkü herkesin daha önemli işleri var, herkes meşgul, siz kimsenin sikinde değilsiniz çünkü bir sürü kaynak var, insanlar yaşamlarını devam ettirmek için size muhtaç değil. dünya nüfusu azaldıkça insanlık hani arnold'un oynadığı predatör filmi var ya, oradaki predatör gibi bir yaratığa evrilmek zorunda. yani galaksi değiştirecek bilginin sahibi olmanın yanında ilkel ve samimi bir avcılık hissiyatını da kaybetmemiş olmalı. yani 500 milyonda olmayabilir ama bu hastalık gibidir 500 milyona düşerse nüfus orada kalmaz daha da düşer, çünkü trend o olur. şu an nasıl ki artış trendi var, sistem baronları dediğiniz tipler bunu istiyor, o zamanki sistem baronları da nüfusu düşürtmeye çalışacaktır.

    bir de eğer bu bir gün olursa afrika'da kimse yaşamasın olm, orası çok güzel, sadece hayvanların hak ettiği bir yer. gerek yok, oraya da kimse gitmesin. bir de ben trakya aşığı bir adamım, ben o 500 milyonun içinde olursam trakya benim olsun. palapat kırının ortasında durayım "buralar benimmiş olm meğerse aloooo kime diyorum" diye düşüneyim, için için bağırayım. sesimi kimse duymasın.
399 entry daha