şükela:  tümü | bugün
91 entry daha
  • dünyanın en aşşağılık hareketi ve en büyük suçu olan! darbe konusundaki tavrı nedeniyle eleştirilen yazardır.

    darbe yapanların bile "keşke yapmak zorunda kalmasaydık" dediği bir kavramın üstüne çıka çıka bokunu çıkartanlar! ana ve babalarınız evren paşayı düne kadar şakşaklıyordu. (siz daha portakaldınız). ne oldu nereden geldi bu demokrasi aşkı birden bire. 28 şubat gibi bir de şu 12 eylül'ü konuşsak. hani sonucunda sağcıların ve solcuların budanıp islamcılığın önüne sonsuz bozkırların açıldığı 12 eylül'ü.

    herkes demokrasi fetişisti olmuş amk. "demokratik olsun da icabında g.tümüzü s.ksinler" değil mi? örgütlü bir sivil toplum yoksa demokrasi de yoktur arkadaş. osuranı ergenekoncu, protesto edeni terörist diye sindirip, medyanın ağzını tıkayıp, tüm sivil toplum örgütlerini şamar oğlanına çevirirsen demokrasiden bahsedemezsin.

    hem demokrasiyi hem de darbeyi bilmeyen zevzeklerle doldu ortalık. 12 eylül'de anarşikler, 28 şubat'ta şeriatçılar bertaraf edilirken yapılanın darbe olduğunu anlayamamıştınız. bugün yapılmakta olanın en az onlar kadar darbe olduğunu da anlayamayacaksınız. m.ali birand bir 15 sene daha yaşar da sizin çocuklarınıza bugün neyin yapılmakta olduğunu anlatır umarım. algılama yetisi bugüne yetmeyen ancak 15 yıl öncesine yeten insan kimdir? gerizekalılığın bundan daha net bir tanımını gören oldu mu?
187 entry daha