şükela:  tümü | bugün
  • mustafa kemal'in karlsbad'da geçen günlerim başlığı altında altı deftere yazdığı hatıralardır.afet inan tarafından yayımlanmıştır. 30 haziran 1918 - 28 temmuz 1918'e kadar hastalığı sebebiyle karlsbad'da bulunmuştur. anı defterinin sonlarında şunlar yazılı:

    --- spoiler ---

    karlsbad'da geçen günlerimin anılarını bütünüyle ve olduğu gibi bu defterlere geçiremedim. bunun iki nedeni var birincisi yeterince yazı yazmak için vaktim olmadı. ikincisi her düşündüğümü , her yaptığımı, yani bütün fikirlerimi ve hayatımla ilgili sırları bu deftere nasıl emanet edebilirim? hatta bu yazdıklarımı bile bir gün , ihtimal pek yakın bir gün de yok etmeyecek miyim? şimdiye kadar hep öyle olduğu içindir ki, anılarımı toplayan bir derleme yoktur.

    --- spoiler ---

    anılarında genel olarak tedavi kısımları, karlsbad'da bulunan diğer türklerle akşam yemekleri, orada almış olduğu bazı lisans dersleri var. aslında biraz yaratıcılıkla gayet güzel bir film yapılabilir.( kendi yazmasa da gayet orada yaptığı çapkınlıklar da var ayrıntıya inmeyerek yazmasa da anlaşılıyor yani bazı durumlar. yakışılı adam sonuçta karizma var. )
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap