şükela:  tümü | bugün
40 entry daha
  • bir cahilin başına gelebilecek en korkunç şey onun boş/serbest zamana sahip olmasıdır. boş zaman onu adeta delirtir. "bu başıma gelen bela da neyin nesidir " diyerek etrafta koşturur durur. eğer uykusunu almış, yemeğini yemişse ve sağlığı da yerindeyse düşüncesini sürekli elle tutulabilen bir şeylerle meşgul etmesi gereklidir. bu kurala uygun olarak erkek cahilin eli ilk önce penisine gider. dişi cahilin ise vajinasına. sözlükte sürekli vajina ve penis maceralarını yazarak nam salmış insanlar ve bunları sürekli yücelten büyük bir topluluk vardır. türlerinin en genel özelliklerini taşıyıp paylaşmaşlarından dolayı sıradan sözcüğü tam da bu insanlar için icat edilmiştir. cühela denilince bazı soysuzların aklına hemen "eğitim alamamış" yoksul insanlar gelir ama zengin kimselerin içlerinde de çok sayıda cahil bulunur. zengin cahil eğitimsiz yoksuldan daha dayanılmazdır. şimdi cinsel organdan yorgun argın ayrılan el hemen bir sigaraya veya içkiye doğru yol alır.

    kutuplara iki adet cahili koyun. sigara dumanından, içki kokusundan, yüksek sesle konuşmalarından veyahut bunlara benzer nedenler dolayısıyla birbirlerini bulmaları kesinlikle çok fazla sürmez. ve birbirlerini bulur bulmaz cühela sohbetleri adı altında hızla sosyalleşmeye başlarlar. cühelanın yanında sürekli sohbet edebileceği insanların olması gereklidir. beyni ve düşüncelerini fazla yormayan şeyler bütün cahillerin ilgilerini hemen çekerler. örneğin 4 adet cahil bir araya gelince hemen bir iskambil masası kurarlar. bahse girerler. futbol veya spor maçı izlerler. başka boş zamanları kalmayacak şekilde sürekli bunlarla uğraşırlar. "aman beynimizi fazla yormayalım" tüm cühelaların ortak şiarıdır.

    yatılıp kalkılır, yemek yenilir, biraz işle uğraşılır ve tekrar ufukta boş zaman kendini belli etmeye görsün hemen bir sonraki öğünde ne yiyeceklerini düşünmeye başlarlar. veyahut ertesi gün acaba ne giyinsem diye düşünürler. yemeklerini yemeden önce fotoğraflarını çekip çektikleri fotoğrafları cühela arkadaşlarıyla paylaşırlar. konu gösterişse veya doğru ve iyi şeyler değil de yanlış şeyler yapmaksa ötekilere de bu huy hızla bulaşır. iş, kim daha iyi yerlerde daha iyi yemekler yiyor yarışmasına dönüşür. başkalarına karşı gösteriş yapmak bütün cühelaların ayırt edici özelliklerinden biridir. içlerinde uğraşacak düşünceleri olmadığı için sürekli dışlarıyla ilgilenirler. içiyle içgilenen ve ruhunu sürekli besleyen insanın dışıyla ilgilenecek zamanı olamaz. cühelalar öteki cühelaların gözlerine girebilmek için vücutlarını şekilden şekile sokarlar. değişik boyalarla saçlarını boyarlar. enteresan ve dikkat çekici kıyafetler giyerler. acayip aksesuarlar kullanırlar. sürekli daha fazla para, şan ve şöhret veya makam ve mevki uğrunda ömürlerini tüketirler. sürekli ürerler. sürekli. sağa sola yeni ürettikleri bebeklerin fotoğrafları yüklerler. ama onu nasıl yetiştireceklerini, bir köpeğin veya bir kedinin yavrusunu nasıl yetiştireceğini bilmesinden daha az bilirler. yeni bir bebek özellikle kadın cahiller için 10 veya 15 yıllık boş zaman uğraşıdır da denilebilir.
132 entry daha