şükela:  tümü | bugün
117 entry daha
 • seinfeld: community, arrested development ve it's always sunny in philedelphia gibi dizilere,
  friends: how i met your mother, big bang theory, modern family gibi dizilere ilham kaynağı olmuştur.

  aradaki fark, friends karakterlerini sevdirmek için duygusal anlar, dramatik pikler yaratmaya çalışır. seinfeld de ise tek amaç mizahtır ve karakterler ahlaksız, bencil insanlardır.

  mesela; seinfeld'de george metroda tanıştığı bir kadın tarafından hotel odasında yatağa kelepçelenir ve kadın cüzdanında az para olduğu için giysilerini çalar.

  friends'de chandler rachel'ın patronuyla çıkmaktadır ve patronu onu ofisinde sandalyeye kelepçeleyip 2 saat bekletir. bu arada rachel patronu odasına girdiğini anlayacağı için kelepçeleri çözmek istemez.

  friends'te tüm kadınlar doğum yapar, seinfeld'de elaine en sevdiği doğum kontrol yöntemi olan sponge piyasadan kalkacağını öğrenince kafayı yer. elaine kürtajı desteklemediği için erkek arkadaşından ayrılır. friends'de rachel hamile kaldığında bir allahın kulu lafını etmez.

  tabii ki friends'i daha çok seven bir çok insan vardır, ama seinfeld misal benim espri anlayışımı reforme etmiştir. her zaman komiktir ve ağlatmak için vasat duygusal numaralara karışmaz.

  hala kararını veremeyenler için; friends'deki gunther'ın seinfeld muadili newman, pheobe muadili kramer'dır.
90 entry daha