şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • belediyeyle iç içe yaşayan ve sahiplerinin de belediye başkanlarının ya kayınçosu ya dünürü vs. olan özel işletme. tüm tükiyede şehirler arası otobüslerin şehir içi servislerine izin vermeyen tek kurum. nedenide kendi otobüslerinin çalışmasıdır.

    bursa cumhuriyet caddesini trafiğe kapatıp ha iş bu bursaray ın işletmesinde nostaljik tramvay yaptılar. şehrin kilit noktasını trafiğe kapatmanın zaten sırf kendi çıkarları dışında başka hiçbir espirisi yoktu.

    yine eyvallah dedik istanbul istiklal gibi küçükte olsa bir cadde yapacaklar dedik adamlar ne yaptı, cumhuriyet caddesinden gökdere ve incirli caddesine hattı uzattılar hemde caddeler ana yolları keserek uzattılar. arkadaşım hani bunun nostaljik yanı denildiğinde talep çok denildi. sen kısaca buna şöyle desene; nostaljik ayağına ulaşım akrabalarıma ulaştırma şirketi oluşturuyorum. anlamadığım şey erkek gibi çık de ulaşım sorunu var (ki o bölgede ulaşım sorunu asla yok) ve belediye burada ulaşım hattı oluşturdu. bırak bu nostalji ayağını falan masum görünmeye çalışmaları... adam gibi de ulaşım ağı oluşturuyoruz. neden yalan söylüyorsunuz... akpartiyi destekleyenlere, koyun diyenlere kızıyordum ama bazen gerçekten haklılar, kimsede sesini çıkarmıyor...

    düzeltme: bu arada yazmayı unuttum nostaljik tramvay denilen şey tek vagondur bunların ki çift vagon ve baya baya uzun hani körüklü ikarus otobüslerinden 2 adet olduğunu düşünün o uzunluktadır.
50 entry daha