şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • öncelikle olayla ilgili bilgi veren merhum sefa mutlu'nun annesi değil ağabeyi oktay mutlu ve daha sonra yumurtalık'a gelip olayı soruşturan savcı yalçın öğütcan'dır. namık kemal behramoğlu'nun etnik kökeni bence de kimseyi ilgilendirmemeli fakat daha sonra gazetelere "kendisini tutuklayan savcı bile 'o lumpen değil, centilmendi' dedi" şeklinde demeçleri düşen kişi kendisidir. bunları da ideolojik, taraflı olarak söylediği açıktır.

  bütün bunlardan daha fenası ise sırf katil ideolojik olarak ön planda bir sinema oyuncusu diye kurbanın ailesinin bunca yıl sindirilmesidir. kendisinin aşırı alkollü olduğu, yılmaz güney'e ve çevresindekilere küfürlü ve fiziki saldırıda bulunduğu iftirasını yaydılar senelerce. halbuki adam bizzat gazino sahibinin şikayeti üzerine (yılmaz güney'in gazinoda silah sıkmakta ısrar etmesi sebebiyle) gidiyor gazinoya. alkollü olduğu falan da yok. oktay mutlu sonraki yıllarda yılmaz güney'in bu cinayetini romanlaştıran bir yazı dizisinin hürriyet'te yayınlanmaya başladığını, kendilerinin tekzip ettiği zaman ise ‘medyayı karşınıza alırsanız sizin için daha kötü olur. biz bu roman için 5 milyar lira ödedik’ şeklinde tehdit edildiklerini söylüyor.http://www.trbilim.com/…akim-sefa-mutlu-kimdir.html

  hatta olaydan hemen sonra yaşadıklarını anlattığı şu ifadesi daha da korkunç:

  "o günleri tekrar tekrar yaşamak istemiyoruz ama olay bizim dışımızda sürekli gündeme getiriliyor. mahkemenin yapılacağı salona biz polis kordonunda, hatta güney'e özgürlük diyen kitlelerin arasından geçerek girerdik. şahitlerimiz para karşılığı susturuldu. hatta o kadar ileri gittiler ki, bize bile para teklif edildi"

  http://www.haberjet.com/…sdetail.aspx?newsid=741101

  maalesef türkiye böyle bir ülke. sırf egosunu tatmin için karısının başına bardak koyup (yalvarmalarına aldırmadan) bardağa ateş eden dengesiz bir insan bu sefer de ortada hiçbir sebep yokken bir hakimi, başka bir insanı katlediyor. ama sırf siyasi duruşu yüzünden bu adamın cinayet de dahil bütün pisikleri bir güzel temizleniyor, aklanıyor. kurbanın ailesi ise gene bunlar tarafından sindiriliyor, susturuluyor. bu cenahtan hiçkimse ise mahallenin namusunu kurtarmak adına bile çıkıp da buna karşı bir söz demiyor.
30 entry daha
hesabın var mı? giriş yap