şükela:  tümü | bugün soru sor
24 entry daha
 • aslında herkes kendi dünyasının merkezi be yavrum. geceleyin o sesleri bi sigara yakıp gökyüzüne bakınca daha iyi duyuyorum. güneş burada batmaya hazırlanırken başka bir ülkede ilk ışıkları denize yansımaya başlıyor. sigaramın dumanı havaya karışırken, boğazdaki dalga seslerini duyuyorum, güneydoğuda bir karakolda keleş seslerini, terkedilen bir kadının tutkulu hıçkırıklarını, kendini boğaza bırakan bir intiharcının rüzgarı yarıp geçmesini, tarlabaşından yükselen hüzünlü bir türküyü, rakı bardaklarının birbirine çarpmasıyla havaya karışan o tok sesi, sigaramın cızırtısını, dumanının havaya karışmasını...hepsi kulaklarımda. hepsini işitiyorum. 7 milyar insan 7 milyar hayat.

  ''anlatılan senin hikayendir'' aç gözünü iyi izle bu filmi.

  ''nelerden korkarsın?'' sorusuna verilmiş cevaplardan bir kuple.

  +hiçbir şeyden korkmuyorum. sadece tanrıdan.
  +tanrıyı tanımayan insanlardan korkuyorum. kurtarılmayacak ve cehenneme gidecek insanlardan.(13-14 yaşlarında bir kız çocuğu)
  +ya tanrı gerçekten yoksa. ona inanıyorum, ama ya gerçek değilse. ölünce ne olacak yani, sonsuza kadar yok mu olacağız?(6-7 yaşlarında bir kız çocuğu)
  +eşcinsellikten korkuyorum. eşcinsellik... hastalık gibi bir şey. ve ben hastalıklardan korkarım.

  +sanırım beni en çok politikacılar korkutuyor. ülkenin başka bir savaşa daha girmesinden korkuyorum. (bir amerikalı)

  +sabah evden çıktığımda, akşam eve sağ salim dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum. afganlılar eve geri dönememekten korkuyorlar. (bir afgan)
13 entry daha