şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • sağcılardan mizahçı çıkmama nedenlerine şahane bir örnektir ve aynı zamanda islamcıların mizah anlayışının resimli açıklamasıdır.

  bu karikatürün temsil ettiği mizah anlayışı, ırak savaşı sırasında amerikan basınında ve stand-up gösterilerinde ırak halkını başına sardığı havluyla, elinde tuttuğu terlikle amerikan savaş teknolojisine kafa tutan ilkel araplar olarak tasvir edilmesine çok benziyor:

  yani hem ıraklıların tepesinden aşağı milyonlarca ton bomba atacaksın, hem felluce'yi ablukaya alıp şehirde canlı sinek bile bırakmayacaksın, hem abu gharib'te adamları tepeleme yığın yapıp üstlerine işeyeceksin; yani hem yapmadığın eziyeti bırakmayacaksın hem de kendi ülkende kendini ilerici sayan mizahçılar tarafından hakaret üstüne hakarete maruz bırakacaksın.

  (bkz: adding insult to injury)

  faşistin yaptığı mizah ancak bu kadar olur. hem emekçiyi ezeceksin ve haklarından mahrum bırakacaksın hem de üstüne üstelik bir de karşısına geçip dalganı geçeceksin.

  akp'nin ve bütün yandaşlarının (biliyorum, nüfusun yarısı) mazlumun yanında olmaktan anladığı şey işte tam olarak budur.

  çöl kuraklığında ancak bu kadar gelişebilmiş ilkel bir merhamet ve şefkat anlayışıdır bu. ve bana soracak olursanız bu zavallı zihniyetin ucu gider cennet vaadi ve cehennem korkusu ile ahlaklı olmak gibi bir noktaya kadar uzanır dayanır aga.

  ve pir frankie abdal der ki, ulan sizin kendinizi düşürdüğünüz hallerin karikatürünü kimler yapsın?

  allah hepinizin tepesinden baksın.
25 entry daha