şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
129 entry daha
 • kelimelere farklı anlamlar yükleyen insanlar bunlar. (nezaketimden yalancı dememek için kıvırmaya çalışıyorum ama siz gönlünüzce yalancı diyebilirsiniz.)

  şimdi emlakçının bize tanımını yaptığı ev şöyle '' beylikdüzü'nde, site içi,havuzlu, metrobüse yakın''

  beylikdüzü'nde henüz metrobüs yok ama çalışması var.metrobüs durakları da konmuş. metrobüs gelince ulaşım o kadar zor olmaz diye düşünüp aradığımız fiyat aralığında da bulunca bir gidip bakalım dedik.

  fakat emlakçının bizi götürdüğü yer beylikdüzü değil kıraç idi. adını layıkıyla hakeden bir semt bu. kıraç, çorak topraklar içinde bir yer.

  site, havuzlu evet ama havuz etrafında hiç de site sakini gibi insanlar değil, gayet yılbaşında taksim meydanında kızları rahatsız eden tipler var ya, onlardan var. zaten de site, koca bir mahallenin havuz dibine sıkıştırılmış 5-6 katlı apartmanlardan müteşekkil, daracık bir hali.

  kapıda güvenlik var.site belki güvenli bir yerdir ama siteden çıktığın an sudan çıkmış balığa dönersin. öylesine boş ve tenha etraf.

  ve metrobüse yakınlığa gelelim. emlakçının yakın anlayışıyla bizim yakın anlayışımız arasında dağlar kadar fark var. metrobüs ile ev arasında dünya kadar yol olmasını bir yana bırak, yol yürümelik bir yol değil. vızır vızır arabalar, sağda solda inşaatlar, yaya yolu yok, zaten orada biri yürümeye kalksa adamı keserler yemin ediyorum. keserler de kimsenin ruhu duymaz.

  ha gösterdikleri daire güzeldi. temiz, geniş falan. kendisi güzel ama etraf kötü.
564 entry daha