şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • denedikten sonra yorumlarıma devam etmek istiyorum.

  kredi kartımın sadece 10 hanesini giriyor olmak iyi
  tc kimlik no'mu her seferinde tekrar girmem gerekmesi anlamsız
  usability açısından korkunç, call to actionlar yetersiz ve yanlış yerdeler, hata mesajları yine yanlış yerde çıkıyor.
  kampanya ve duyurular alanı pek çok marketingciyi kalp krizine sokabilecek düzeyde.
  her bankayı desteklemiyor olması ve benim bunu kredi kartını kaydetmeyi deneyinceye kadar görememem de bütün bunların üzerine tüy dikiyor (örneğin hsbc kartıyla gelen kullanıcı üye olup, mailına gidip üyeliğini aktive edip, login olup, tc kimlik no ve cvv'yi girip kaydedene kadar kartının desteklenmediğini görmüyor).

  çok özensiz olarak, muhtemelen deadline'a yetiştirmek için alelacele yapılmış bir frontendi var gözüküyor. yapan kişilerin biraz checkout optimization öğrenmesi lazım. bankalar tarafından banka kafasıyla yapıldığını tahmin ettiğim için (bankanın online şubesinden fatura ödeyecekken zorlanırsan alternatifin çıkıp veznede sıra beklemektir, o yüzden küfrede küfrede işlemi tamamlarsın, eticaret'te böyle değil). baya bir çekilip çevrilmeden önce işletmelere kazandıracağı ek satıştan daha çok cart abandonmenta yol açacağını düşünüyorum, ve kullanan şirketlerin cart abandonment ortalamalarıyla bkm express cart abandonmentını karşılaştırıp sitede tutup tutmamaya ona göre karar vermelerini öneriyorum.

  not: chargeback türkiye'de işini düzgün yapan işletmeler için şu anda çok büyük bir pain değil. en azından benim yakından takip ettiğim işletmelerde.
127 entry daha