şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • sınıfları şöyledir;

  gitarist
  hız, saldırı, hp gibi karakter güçleri bakımından en dengeli sınıftır. çok üstün bir avantajı veya dezavantajı yoktur. doğru kullanıldığı takdirde bir rakibi uzun süre boyunca etkisiz halde bırakabilir. ikinci saldırı ve özel saldırıları rakibi sersemletme yeteneğine sahiptir. ayrıca karakterler arasında en uzun kombo vuruşuna sahip olan türdür. eğer fırsatını yakaladığınız anda bir rakibi, hem takım arkadaşlarınız için hem de kombolarınız için yem haline getirmek istiyorsanız bu sınıf tam size göre!

  boksör
  boksörler zombirock dünyasının en hızlı karakterleridir. en hızlı koşu hızına ve en hızlı saldırı hızına sahiplerdir. rakibin yakınına yaklaştıkları zaman saniyeler içerisinde çok yüksek hasar verebilirler. ikinci saldırıları "kelebek gibi uçup arı gibi sokmak" deyimini doğrular niteliktedir! gerek koşu hızları gerekse ikinci saldırıları sayesinde rakibin kaçması imkânsızdır. ancak rakibe yaklaştıktan sonra saldırı konusunda dikkatli olmaları gereklidir. çünkü boksörler en düşük hp'ye sahip sınıftır. bu sebeple saldırıya yoğunlaşırken oldukça dikkatli olmaları gereklidir. reflekslerinize güveniyorsanız bu sınıf tam size göre!

  forvet
  bir rugby topu ile hangi sporlar yapılabilir? belki kafa kırmaya da yarayabilir? neden olmasın?

  forvet sınıfı en yüksek hp'ye sahip sınıftır. ikinci saldırıları ve özel saldırıları sayesinde, rakibi havaya sıçratır ve etkisiz hale getirebilir. saldırıları o kadar güçlü ve seri olabilir ki, mükemmel zamanlama ile bir rakibi ölene kadar durmadan kontrolü altında tutabilir. ayrıca ikinci saldırısı ve özel saldırısı alan vuruşu olduğu için birden fazla rakibe aynı anda hasar verebilir.

  beyzbolcu
  beyzbol yeteneği neden savaşmak üzere kullanılmasın ki? toplarını ölümcül bir şekilde kullanmayı tercih eden bu avcılar, uzak mesafeden saldırmakta uzmanlaşmış en etkili sınıftır. saldırı gücü ve hızları iyi olmasına rağmen hp'lerinin pek iyi olduğu söylenemez. bu sebeple savaşlarda en ön safhalarda yer almaktan kaçınmalı ve rakipler ile aradaki mesafe korunmalıdır.

  özel saldırısı ve standart saldırısını uygun sıralarda kullanarak büyük anlık hasar verebilirler. kısacası bir beyzbol ustasının ihtiyacı olan yalnızca bir kaç saniyedir! tüm saldırıları güdümlüdür, yani toplar düşmana doğru otomatik olarak gider. ancak doğru hedef alınmadığı takdirde toplar etrafta vurulması mümkün olan diğer nesnelere de gidebilirler. bu sebeple dikkatlice hedef alınmalıdır.

  itfaiyeci
  bu çılgın itfaiyeci arkadaşlarımız kendine has savaş stili ile hem zombilere hem de kendisine meydan okuyanlara zor anlar yaşatıyor! sahip olduğu yüksek hp sayesinde yıkılması en zor olan karakterlerden biridir. ancak yavaş olması hızlı karakterler karşısında önemli bir dezavantaj olabilmektedir.

  özel saldırı çeşitleri (örn; değişik tür kalkanlar, vb. gibi) ve uzak mesafeli saldırıları bir savaşta değişik rollerde yer alabilmesine imkân sağlar. dilerse uzaktan sürekli saldırı yaparak uzak mesafeli saldırı görevini üstlenir, dilerse kalkan yeteneği ve dayanıklılığı ile düşmanlarını oyalayarak takım arkadaşlarına fayda sağlayabilir. ayrıca standart saldırısı rakiplerini geriye itebilecek kuvvettedir. bu sayede tehlike sezdiği an rakibini kendinden uzaklaştırarak aradaki mesafeyi koruyabilir.
3 entry daha