şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • kendisi hakkında pek bir bilgim olmasa da lale müldürün istanbul'un fethi şiir okuma kumpanyasında uğradığı protestonun baş aktörü olarak gösterdiği, bu ihbarı yeter şart olarak sayıp, hoşlaşmadığım şahsiyet. (bkz: http://www.radikal.com.tr/…003&ek_tarihi=08/06/2003)

    oradan alıntılarsak:

    gerçek suçlu cengiz bektaş ve temsil ettiği türkiyeli yazarlar sendikasi'ndan 50 adamdi. yani bir tür elitist kemalistler. biz gittikten sonra sunucu ayten hanıma saldırmışlar ve ona burada bir daha kadin sanatçi olmayacak diye bağırmışlar. hırpalanan ayten şimdi yatakta yatıyordu. bunun üzerine ben derhal cengiz bektaş'ı aramaya başladım. evini aradım yok. ardından sekreterini aradım. lale müldür olduğumu söyledim galiba. ama kızın daha önce verdiği iş numaraları saatlerce meşgul çıktı. en son şimdi aradım. bir bey çıkıp evinde olduğunu söyleyip, yine boşu boşuna telefon ettirdi bana.
    bellek sorunum yüzünden adını hatırlamadığım fakat zekasına hayran kaldığım bir arkadaşıma bu yazıyı okurken bana dönüp, "bu işte bir provokasyon kokusu var" demesi ilginç bir soru ama cevapsız kalacak bir tutumdu. cengiz bey, ilk önce şunu bilin ki aranızda hiçbir şair yok. sonra benim hastalığıma da acımamanız ilgi çekici! dilerim allah'tan öbür tarafta da benim elime geçesiniz!

    (bkz: lale muldure kalkan eller kirilsin)
72 entry daha