şükela:  tümü | bugün
93 entry daha
 • imgelerle dolu bir film. kafa dağıtmak isteyenler için bir sürü güzel görsel ile kafa yormak için sağlam bir altmetni var. aşağıda deli gibi bir spoiler ve en belirgin bulduğum altmetini paylaşıyorum, dikkatinizi celp ederim.

  --- spoiler ---

  doktor eskiden bir keşiş ama ölümsüzlük ideali için şeytanla pazarlığa girişerek keşişliği bırakıyor. daha sonra ölümsüzlüğe erişse de mutsuzluğu devam ediyor ve 1000 yaşındayken bir kadına aşık olup ona sahip olmak istiyor. ölümsüzlüğü elde ettiği gibi kadını da elde ediyor ancak mutsuzluk devam ediyor.
  son olarak şeytanla girdiği pazarlıkta, şeytana ruhunu teslim edeceği insanlara ihtiyaç duyuyor doktor ve bunun için de bir çingene gibi sahne kuruyor, müşterileri kandıracak tellallar da kullanıyor ve büyülü bir aynadan içeri giren müşteriler tamamen kendi hayallerine göre bir dünyada kendilerinden geçip ruhlarını şeytana satıyor.
  aynadan çıktıklarında daha mutlu görünüyor, hayallerini yaşamış gibi mutlular ve gönüllü olarak ellerinde ne varsa bağışlıyorlar.

  altmetinin ise, şeytanın şimdiki televizyon, medya ve diğer araçlarla insanı kandırıp daha sonra elinde ne varsa alması olarak okuyorum; karnını doyuran insanın, bencilleşip "mutluluk" adına şart gördüğü kıyafet,elektronik,araba gibi "idealler" peşinde koşup ama asla doymaması, doktor gibi şeytanın devamlı müşterisi olmaları olduğunu düşünüyorum. insanın yine de mutlu olmaması ise yeni pazarlıklar için bir hazırlık oluşturuyor.

  --- spoiler ---
8 entry daha