şükela:  tümü | bugün
420 entry daha
 • ülkem adına tek bir madalya bile istemediğim olimpiyatlardır.

  114 sporcuyla katıldık. sadece 1 tane madalya alsak, eminim organizasyon sonrası, sayfalarca reklam olacak suat kılıçla, rte ile fotoğraflar, hükümete övgüler televizyonlarda...

  ya haksız görüceksin beni ama kendi kulağımla duydum haydar bak dinle, 2-3 gün önceydi suat kılıçın açıklamasını dinledim...

  "bu olimpiyatlarda başarılı olan sporcularımızın başarıları, ne sadece sporcumuzun başarısıdır, ne sadece antrenörlerin başarısıdır ne de sadece ekibin başarısıdır. burdaki başarılarımız hükümetimizin spora olan yatırımı ve ilgisinin sonucudur" dedi.

  bak ciddiyim bu kelimeleri kullandı. sporcuların hiç biri sikinde değil adamların. adam henüz alınmamış başarının payesini şimdiden kendine çıkarmaya çalışıyor. bugün voleybol galibiyeti sonrası, 3 tane bayan voleybolcumuzu sohbete almışlar, yanlarında bi tane, devletten yetkili var. niye orda oturur abicim o. galibiyeti mi sahiplenmeye çalışıyosun yani.

  dahası, başarısızlıklarımızı sahiplenecek misiniz? hayır. aldığımız (alabilirsek) bi kaç madalyayla reklam yapmaya çalışıp rezil olacaksınız yine.

  bugün basketbolcu kızlardan birinin doğumgünüymüş. bakanımız pasta göndermiş, bi de telefonla aramış ve trt kameraları açık. tam o anda kızı kameraya döndürdüler, kulağında telefon, saolun sayın bakanım, inşallah sayın bakanım diye telefonla konuşuyor. hazırlanan bi sahne olduğu belli. güya biz takımımızın yanındayız mesajı veriyorlar halka. ama gerçekten takımı düşünselerdi, maçtan bir kaç saat önce konstrasyon bozucu bu tür oyunlara girerler miydi dersin?

  oraya giden (gönderdiğimiz demiyorum çünkü çoğu sporcumuz kendi çabalarıyla hazırlanıyorlar olimpiyatlara) tüm sporcularımızın hakkı benden yana helal olsun. ama açıkçası başarılı olduklarında o başarının sadece kendisine ait olduğunu düşünen yöneticileri var.

  ve bu adamların, sporcuların alınteriyle rant sağlayacaklarını düşündükçe, aman madalyamız da eksik olsun diyorum.

  olimpiyat ruhu... sporun güzelliği... şu ülkenin geldiği hale bak be.
800 entry daha