şükela:  tümü | bugün soru sor
  • captured tracks altında görüldüğünde ve şarkıları dinlendiğinde "hmm oldukça ağırbaşlı, cool bir vokal, melodiler de öyle" şeklinde yorumlanabilecek bir müzisyen. ben de ilk olarak rock and roll nightclub şarkısıyla keşfetmiştim, bandcamp sitesinde. başta single olan rock and roll nightclub daha sonra albüme dönüştü. dinlediğimde sanki bir jim jarmusch filmi izliyormuşum gibi hissettim. hafiften elvis havası da var. işin aslı, oradaki şarkılar, yavaşlatılmış kayıtlar. vokal bu yüzden bu kadar tok, bu kadar ağır. güzel olduğu bir gerçek.
    mac demarco'nun normalde ise çok sürprizli bir karakteri var. sanki en beklenmeyecek anlarda en beklenmeyecek şeyleri yapan, fırlama, dünyayı ya da dünyanın döndüğünü çok umursamayan, takılan bir tip gibi duruyor. bir takım arkadaşlarıyla birlikte boy gösterdiği bazı videolar hem müzik anlamında hem de videonun görsel içeriği anlamında resmen insanın kafasını bambaşka yerlere sokuyor. bir şeyler içmiş gibi hissettiriyor. oldukça alakasız şeyler.
    her ne kadar my kind of woman gibi şarkılar da yapsa, bir taraftan kendisinin gerçekten çılgın olduğu gerçeğiyle çok ama çok alakasız işler de çıkarabilir. bu aralar ayrıca blouse grubundaki, ismini şu an bilmediğim kadın ile de birkaç şarkı üretmekle meşgul. ondan da nasıl bir şey çıkacağı oldukça belirsiz.
62 entry daha